Dünya:
Erdoğan: 'Seçimden sonra Ayasofya'da bu adımı atarız'
banner26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Sultanbeyli mitinginde halka seslendi. Erdoğan, "Şimdi biz de inşallah tekrar müzeden isim olarak tekrar camiye çevireceğiz. Bazı planlarımız var, bu planları uygulamaya koyacağız. Onlar Mescid-i Aksa'yla uğraşadursunlar. Ayasofya'da da bizler bu adımı atacağız. Erdoğan'ın ağzından laf bir defa çıkar" diye konuştu.

İstanbul'daki ilçelerde mitinglerini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultanbeyli'de vatandaşlara hitap etti. 
Erdoğan, "Biz siyasi hayatımız boyunca milletimizle hareket ederek önümüzde çıka engelleri birer birer aşıp bugünlere geldik. Milletimiz bize sahip çıkmasaydı, inanın Cumhurbaşkanlığı makamında oturup ülkeyi yönetmeyi inanın bana belki hayatta bile olmayacaktım" diye konuştu. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları... 
Bizler dünya 5'ten büyüktür diyerek küresel düzeyde haksızlıklara karşı itirazımızı dile getirdiğimiz güçler şimdi intikam peşindeler. 16 bin 500 kilometre öteden birileri Ayasofya'yı ele almak istiyor. Çok sabrettik ama geçenlerde açıkladım. Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi. Şimdi biz de inşallah tekrar müzeden isim olarak tekrar camiye çevireceğiz. Bazı planlarımız var, bu planları uygulamaya koyacağız. Onlar Mescid-i Aksa'yla uğraşadursunlar. Ayasofya'da da bizler bu adımı atacağız. Erdoğan'ın ağzından laf bir defa çıkar. Golan tepeleri, Kudüs bunlar üzerinde plan yapanlar, bilsinler ki o planlar üzerinde üzerinde bir başka plan var. O hesapların üstündeki hesap galip gelecektir. Galip olan ancak Allah'tır.


MİLLETİMİZ BİZE SAHİP ÇIKMASAYDI BUGÜN HAYATTA OLMAZDIM
Biz siyasi hayatımız boyunca milletimizle hareket ederek önümüzde çıka engelleri birer birer aşıp bugünlere geldik. Milletimiz bize sahip çıkmasaydı, inanın Cumhurbaşkanlığı makamında oturup ülkeyi yönetmeyi inanın bana belki hayatta bile olmayacaktım. Biliyorsunuz 15 Temmuz'da bunu denediler. 15 Temmuz gecesi 23.15 Bay Kemal Atatürk Havalimanı'na iniyor. FETÖ'cüler tankların arasından alıyorlar Bakırköy Belediyesi'ne getiriyorlar. 01.15 Atatürk Havalimanı'na ben geliyorum. On binler Atatürk Havalimanı'nda. 16 saat biz oradan darbeye karşı hamdolsun bütün yönetimi ele alıyoruz ve valimiz, 1. Ordu Komutanımızla beraber bu darbecileri oradan hepsinin hakkından gelip cezaevine tıkıyoruz.

BUNLAR DEĞİL Mİ CAMİLERİMİZİ VE OKULLARIMIZI YAKANLAR!
ABD'yle her seferinde konuşmamızda FETÖ'yü istiyoruz. Ama varsın olsun, milletimiz bizimle olsun da düşmanlarımız çok olsun. Biz onların değirmenine su taşıyan güya bu memleketin evladı olanlardan dolayı üzüntülüyüz. CHP'ye, İYİ Parti'ye, Saadet'e gönül vermiş kardeşlerimize sesleniyorum. Böyle bir ittifak sizin içinize sığınıyor mu? Ne diyor CHP'nin adaylarına eş başkan, 'Seçilirseniz bizim sayemizde seçilmiş olacaksınız' diyor. Çünkü bodrumlarda bunlar hesap sormasını iyi bilirler. Bunlar değil mi camilerimizi yakanlar, okullarımızı yakanlar. İşte Pazar günü beka meselesi derken bunu kastediyoruz. Vereceğiniz oylar bu hesabı sormak içindir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sultanbeyli'den sonra durağı Çekmeköy ilçesi oldu.
Erdoğan şöyle konuştu:


ŞU ANDA İSTANBUL'DA 5 MİLYON 300 BİN HANEDE DOĞALGAZ VAR
25 yıl öncesinin Çekmeköy'ünü hatırlıyorum, bu çevreye hizmet götürülmediği o günleri sizler de hatırlıyorsunuz.
CHP deyince akla ne geliyor: Çöp, çukur, çamur... Başka ne geliyor, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar. Görevi devraldığımda İstanbul'da 50 bin haneye doğalgaz verilirken bıraktığımda 1 milyon 250 bin haneye doğalgaz geliyordu. Şu anda 5 milyon 300 bin haneye İstanbul'da doğalgaz veriyoruz. Bugün ilçemiz 180 bini bulan nüfusuyla hamdolsun İstanbul'un yükselen yıldızlarından biridir. Ümraniye'de çöp alanının patlamasıyla 39 vatandaşımız rahmetli oldu. O dönemde Ümraniye'de ve büyük şehirde CHP'li yönetim vardı.

ANADOLU YAKASINA 3 BİN 600 YATAKLI HASTANE YAPIYORUZ
Çekmeköy artık metroya kavuştu. Bu metroyu kim yaptı? Çekmeköy bırakın sağlık ocağını modern bir hastanesi olan şimdi de hastanesini büyüten bir ilçemiz. Nüfusu çeyrek asırda belki 50 kat artan Çekmeköy'ün hikayesi aslında Türkiye'nin hikayesidir. İnşallah Sancaktepe'ye Şehir Hastanesi'ni yapıyoruz. Yatak sayısı 3 bin 600. Bu Anadolu yakasına da hitap edecek. Sadece buradaki birkaç ilçe değil, bütün Anadolu yakasının en önemli hastanesi. Bir Avrupa yakasında Başakşehir'de, burada da inşallah Sancaktepe'de.

GÖRECEKSİNİZ SİZE DAHA ÇOK HESAP SORACAĞIZ ÇOK!
CHP çıkmış ekonomiyi konuşuyor? Belediyeler gelip de Türkiye'nin ekonomisini mi düzeltecek? Belediyelerin ekonomiyi düzeltmek gibi bir imkanı, bir gücü var mı? Önce onlar belediyeyi nasıl yönetecekler onu öğrensinler. Bunların birçoğu maaş ödeyemezler maaş! Vatandaşımı aldatmak istiyorlar. Şimdi tutmadı. Bundan sonra 1 ay kala rapor vermeyeceğiz diyorlar, iyi ki aklınız başınıza geldi. Ey George size daha çok hesap soracağız çok. Türkiye'yi bu yollarla terbiye edemeyeceksiniz.

BEYNİ SULANMIŞ BİR TERBİYESİZ ÇIKIP 'İNTİKAM SEÇİMİ' DİYOR!
Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var. Ülkemizin önünü kesmek isteyenler Pazar gününü rövanş arenasına, bir intikam zeminine döndürmek istiyor. Bir tane çıkmış beyni sulanmış, diyor ki, "Pazar günü intikam seçimi" diyor. Akıl gidip geliyor. Kendine gel terbiyesiz! Bu yatırımların mı intikamını alacaksın? Sonra açıklama yapıyor, benim oyum kimden yana! Kimden yana olursa olsun. Siz hayatınız boyunca bu ülkeye bir taş koyamadınız. Hala utanmadan bunları konuşuyorsunuz.

İSTANBUL'UN 2040 YILINA KADAR SUYA İHTİYACI KALMADI
İstanbul'da ben belediye başkanı olduğumda Ikarus diye otobüsler vardı. Kokusundan durulmazdı. Mazotla silinirdi. Dedim ki, 'Mercedes alacağız'. 6 bin 500 kadar Mercedes, Man otobüsleri aldık. O ikarusları da bazı ihtiyaç sahibi yerlere gönderdim. Çünkü İstanbul'a bu yakışmazdı. Şimdi İETT'nin otobüslerini görüyorsunuz. Melen'den buraya su getirdik. Avrupa yakasına Istranca'dan su getirdik. 2040 yılına kadar artık su sorunumuz yok. Bunu sadece yerel yönetimle çözmeye kalkarsan yapamazsan. Ama sırtını merkezi yönetime dayarsan çözersin. Bu kardeşiniz görev yaptığı sürece Ankara'dan en ufak destek almadı.

İLÇEMİZDE ENERJİ KÖYÜ İÇERİSİNDE BİRÇOK BİRİM KURULACAK
4 bin araç kapasiteli iki adet otopark inşa ettik. Kuracağımız trasfer merkezi ile toplu taşıma araçları arasındaki entegrasyon sağlanacak. İlçemizde 9 farklı noktada kuracağımız 3 bin kapasiteli otoparklarla Çekmeköy trafiği rahatlayacaktır. Çekmeköy Millet Bahçesi'ni yapacağız. İlçemizde hayata geçireceğimiz Anadolu Köy Ekolojik Turizm Parkı olacak. Kadın lokalleri, halk eğitim salonları, çocuk oyun alanlarını ilçemize kazandıracağız. Enerji Köyü'nde içinde inovasyon merkezi, enerji kütüphanesi ve yenilenebilir enerji alanı bulunan bir başka enerji merkezi olacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği ilçe bu kez Ümraniye oldu. Erdoğan burada vatandaşlara şöyle seslendi: 

CHP VE KANLI ORTAKLARINA RAĞMEN BUNU YAPACAĞIZ
Bu milletin gündeminden terör meselesini tamamen ortadan kaldırana kadar durmayacağız. Bunu CHP'ye rağmen CHP'nin kanlı ittifak ortaklarına rağmen yapacağız. İstanbul'un ortasında bölücü örgütün sembolleriyle kutlama yapanlara rağmen gerçekleştireceğiz. Kandil'den aldıkları talimatlara rağmen yapacağız. Ümraniyeli kardeşlerime diyorum ki, bu Pazar İstanbul'da büyük şehirde Binali kardeşimize desteği vereceğiz ve bunlara buradan en büyük şamarı atacağız... Ümraniye'de İsmet kardeşimize oyumuzu atacağız. İki tane Yıldırım. Biri Binali Yıldırım diğeri İsmet Yıldırım.

BUNLARDA MİLLETE SEVDA, HİZMET AŞKI DİYE BİR ŞEY YOK
Bunların bu millete aşkı yok. Utanmadan 'darbe olursa tankların önüne önce ben çıkarım' diyordu. Gördük, bunlar ödlek, korkak. Bunların öyle millete sevda, hizmet aşkı, böyle bir şey yok. Zaten dikili ağaçları yok. Şimdi ben buradaki heyecanı, coşkuya bakınca Ümraniye'nin meseleyi ne kadar iyi kavradığını anlıyorum. Geçenlerde Adalar'da İstiklal Marşı okunuyor. Bay Kemal İstiklal Marşı okuyor, yanındakiler okuyor. Ama Bay Kemal'in Adalar Belediye Başkan adayı İstiklal Marşı'nı okumuyor. HDP, Kandil sevicileri İstiklal Marşı'na karşı tavırlıdır. Bunlar Türk Bayrağı'na kendi kongrelerinde bile zor asarlar, korkularından. Türkiye tarihin en büyük utanç sahnelerini burada yaşadı.

BE KADIN BİZ DE SIRTIMIZI MİLLETE ALLAHIMIZA DAYADIK
Alibeyköy'deki 650 bin metrekarelik Vialand denilen yer, Haliç'te çıkardığımız çamurla doldurulan yer. Aynı şekilde Ümraniye'deki çöplük de şu anda spor tesisleri. Bu bizim eserimiz farkımız bu. Ey Bay Kemal, senin bundan haberin var mı? Adam teröristbaşı için heykel dikecekmiş! Öbürü ne diyor 'Bir sıtrımızı PYD/YPG'ye dayadık' diyor. Be kadın biz de sırtımızı bu millete ve Allah'a dayadık. Utanmadan 'Kürdistan'da oylar şuraya' batıda da oylar malum'. CHP'ye, HDP'ye, sözde İYİ Parti'ye, Saadet'e oy veren kardeşlerim, ne olur başınızı iki elinizin arasına alın. Siz hizmete mi, esere mi oy vereceksiniz, yoksa ideolojiye mi?

BİNALİ VE İSMET YILDIRIM BEY'İ SİZE EMANET EDİYORUM
Darbecilerin şerefine kadeh kaldıran şerefsizler bu şehre hizmet edemezler. Belediyecilik hizmetleri zordur, zahmetlidir, çetindir. Özellikle tecrübe olmadan belediye başkanlığı yapılmaz. Ömrünün son 25 yılı size ve ülkemize hizmetle geçmiş Binali Bey'i İstanbul'un huzuruna çıkardık. Türkiye'ye önemli eserler kazandırmış, dünyada belli bir yeri, tanınmışlığı olan kardeşimizi sizlerin takdirinize sunduk. Ümraniye'de sizin sevginize mazhar olmuş İsmet Yıldırım kardeşimiz KİPTAŞ'ta binlerce, onbinlerce inşaat ve altyapıda çalışmış olan kardeşimizi ve Ümraniye'ye size emanet ediyorum.

İMZAYI ATTIM RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI HAYIRLISI OLSUN
Bağ-Kurlu ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında bakmakla yükümlü olduğu kişilerin kamunun sonuna kadar yararlanması düzenlemesini sağladık ve imzayı attım. Resmi Gazete'de yayınlandı. Vatandaşlarımıza hayırlısı olmasını diliyorum.
Çekmeköy'ün ardından İstanbul'un Boğaz'daki ilçesi Beykoz'a geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz Belediyesi Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.
Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

BAY KEMAL FETÖ'CÜLERİN YARDIMIYLA TANKLARIN ARASINDAN KAÇTI
Türkiye'yi 3,5 kat büyütmüş bir siyasetçi olarak söylüyorum, gGirdiğimiz her seçimi kazandık Allah'a hamdolsun. Bunun CHP'nin başındaki zat gibi 15 Temmuz gecesi, tankları görünce FETÖ'cülerin yardımıyla tankların arasından kaçırıp, Bakırköy Belediyesi'ne götürdüler. 'Otellerde yer bulamadığımız için Bakırköy Belediyesi'ne gittik'. Kahveyi orada yudumladı, darbeyi oradan izledi. Bunlara bu vatan teslim edilmez. Bizler ekonomi, ulaşım, sağlık, tarım, eğitim, demokrasi ve özgürlüklerde Cumhuriyet tarihinin en büyük reformlara imza atmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Kaşgarlı Mahmud, dağ kement ile eğilmez denizin önü kayıkla kesilmez, diyor. 31 Mart'ta iradenize güçlü sahip çıkarsanız inanın bizim önümüzü kimse kesemez.

BUNLARIN ASIL PATRONLARI KANDİL VE PENSİLVANYA'DA
Pazar günü Beykoz sandıkları patlatıyor mu? Durmak yok yola devam. Biz asıl bu her belediye için bunların yaptığı eş başkan pazarlıkları var ya, bunları merak ediyoruz. Biz Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da kurduk. Hep dua ediyorum: Ya Rab! Bu Cumhur İttifakı'nı pazara kadar değil mezara kadar nasip et! Bunların hem partilerinde hem belediyelerinde resmi olarak görev yapan başkanları var bir de asıl patronları var. Nerede Kandil'de, Pensilvanya'da! Bölücü terör örgütünün aşının heykelini dikeceklermiş. Şu anda adam içeride. Bu adamlar benim Kürt kardeşlerimi de istismar ediyor. Oraya ne hizmet varsa biz götürdük. Onlar aldıkları paralarla hendekleri, çukurları açtılar. Güneydoğu kardeşlerim bunları iyi bilir.

AH BEYKOZ AH! BURALARIN DİLİ OLSA DA BİR KONUŞSA
Birileri çıkıp 'intikam' diyor. Kafaya bak! Neyin intikamını alacaksın, Türkiye'yi 3,5 kat büyüttüğümüzün mü intikamını alacaksın? Bunlar üşütmüş. Kazandığımız belediyelerle beraber bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Her türlü pazarlıkta bunlar varlar. Hep gizli pazarlık. Koskoca İstanbul'un, Ankara'nın, İzmir'in hizmetkârı olmak her babayiğidin kârı değil. Beykoz'da sadece Beykoz'da doğanlar yaşamıyor sadece. Karadeniz'den tüm ülkemizin coğrafyası var. Ah Beykoz ah! Buralarda az top oynamadım! Beykoz Çayırı'na, Çubuklu'ya az gelmedim. Buralara top oynamaya geldim. Akrabalar da var.

SIKINTILARIMIZ VARSA 31 MART'TAN SONRA HALLEDERİZ
AKM'nin oraya Türkiye'nin en büyük opera binasını yapıyoruz. Harbiye Kongre Merkezi'ni yaptık yerin altında. 3 bin 300 kişilik. Yanına Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu'nu biz yaptık biz! Sorun bunlara; ey CHP siz ne yaptınız? 31 Mart laf cambazlıklarıyla geleceğimize ipotek altına koymaya çalışanlara karşı hepimiz dikkatli olmak zorundayız. Kendi aramızda ne sıkıntı varsa inşallah 31 Mart'tan sonra hallederiz. Sizlerden büyükşehir adayımız Binali Yıldırım kardeşimle Beykoz adayımız Murat Aydın kardeşimize sahip çıkmanızı istiyorum.

YIL SONUNA KADAR HİZMETLERİNDEN YARARLANACAKLAR
Murat kardeşim, 3 dönem, 15 yıl Zeytinburnu gibi bir ilçede başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Murat kardeşimi aldık 'gel bakalım şimdi sen yeni süreçte Beykoz Belediye başkanı olarak burada gireceksin ve burada sürdüreceksin'. Binali Bey'i de, Murat Bey'i de Beykozlu kardeşlerime emanet ediyorum. Beykoz'u da onlara emanet ediyorum. Hanımlar size müjde vereceğim, Bağ-Kurlu ve genel sağlık sigortası kapsamındaki kişiler ile bakmakla yükümlü olan vatandaşlarımızın prim borçlarına bakmaksızın yıl sonuna kadar kamunun sağlık hizmetlerinden yararlanmasına imkan sağladık. Bununla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni bugün Resmi Gazete'de yayınladık. Vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLİ İRADENİN KARŞISINDA MUM GİBİ OLACAKLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrasında ya daha pervasızlaşacaklar ya da milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ilçelerinde yaptığı mitinglerin sonuncusu Sarıyer oldu. 
Erdoğan şunları söyledi:
"Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrasında ya daha pervasızlaşacaklar ya da milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar, Cumhur İttifakı karşısında mum gibi olacaklar. Türkiye'nin güçlenmesini hazmedemeyenler, 31 Mart sonrasında ya daha da azgınlaşacaklar ya da kendilerine çekidüzen verecekler. 31 Mart akşamında ya Kandil'deki terör ağalarını sevindireceğiz ya da Türkiye'ye umut bağlayan mazlum ve mağdurları sevindireceğiz."

Anahtar Kelimeler
AyasofyaSeçimErdoğan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner13

Anastasiadis’ten Lillie’ye mesaj: “Sadece...
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, İngiltere’nin Güney Kıbrıs’taki Yüksek Komiseri Stephen Lillie...

Haberi Oku