Bakanlar Kurulu, KKTC Kalkınma Bankası Krediler (Değişiklik) Tüzüğü’nü Onayladı.

Bakanlar Kurulu, KKTC Kalkınma Bankası Krediler (Değişiklik) Tüzüğü’nü Onayladı.

Bakanlar Kurulu, KKTC Kalkınma Bankası Krediler (Değişiklik) Tüzüğü’nü onayladı. Karar, 30 Haziran tarihli resmi gazetede yayımlandı.

06 Temmuz 2017 Perşembe 15:28
Bakanlar Kurulu, KKTC Kalkınma Bankası Krediler (Değişiklik) Tüzüğü’nü Onayladı.
 Tüzüğün 10’uncu maddesi “Kredi Kullandırılması” ve 17’nci maddesi “Kredi Verilmesine Engel Haller” maddelerinde de değişikliğe gidildi. Buna göre, kredi kullandırılmasına ilişkin esaslardan bazıları şöyle:
 “Yatırım ve işletme kredilerinde, inşaat yatırımlarında bilirkişi veya ekspertiz raporları karşılığında, diğer yatırım ve işletme kredilerinde sarf evrakları ve/veya genel müdürün uygun görüp onaylayacağı harcama belgeleri karşılığında kontrollü olarak kullandırılır. Yatırım ve işletme kredilerinde asgari ücretin yüz kadarına kadar olan tutarlardaki avans taleplerinde yönetim kurulunun belirleyeceği kriterler çerçevesinde teknik işlerden sorumlu birimin değerlendirmesi sonucu düzenlenecek Avans İstihkak raporu esas alınarak avans ödemesi yapılabilir. Bu durumda avans talepleri Genel Müdürlük onayı ile uygulamaya konur. Asgari ücretin yüz katı veya üzerindeki tutarlarda olan avans taleplerinde talep doğrudan yönetim kurulunun gündemine alınır ve Yönetim Kurulu’nun uygun göreceği avans miktarı işleme alınarak ödeme yapılır. Her durumda avans borcu kapatılmadan kredinin kalan kısmı kullandırılmaz.”

 Değiştirilen “Kredi Verilmesine Engel Haller” maddesindeki bazı esaslar ise şu şekilde:

“İflas ve konkordato halinde olanlar, vergi, gümrük ve diğer parasal suçlardan kaçakçılıktan ağır hüküm giymiş olanlar, mali vaziyeti bozulanlar hakkında yapılan istihbarat sonucunda mali yapısı yetersiz olarak tespit edilenler, bankaya veya/veya kurum kuruluşlara borçlarını ödememeleri nedeniyle haklarında idari veya yasal takip başlatılanlar...”

Ayrıntılar VATAN'da

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Tümü Anket
  Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  E-Gazete
  • vatangazetesi.com - KIBRIS'IN HABER PORTALI - 24 Eylül 2017 Manşeti
  Karikatür
  • TANTANA 21. Sayı
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv