Gündem:
10 Kasım Mesajları

EROĞLU: “ATATÜRK BÜYÜK BİR SİYASİ ÖNDER VE DEVLET ADAMIDIR”
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin özünden çıkmış, milletin esaretten kurtulmasına öncülük etmiş kahraman, dirayetli eşsiz bir komutan, çağını çok doğru algılayarak modern bir devlet kurmuş büyük bir siyasi önder ve devlet adamıdır” dedi.
Eroğlu, 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türk İstiklal Savaşı’nın eşsiz Komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80’nci yıldönümü dolayısı ile bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Eroğlu, “Ne mutlu ki, Atatürk’ün ‘en büyük eserimdir’ dediği Türkiye Cumhuriyeti 95 yıldır her türlü saldırıya rağmen emin adımlarla medeniyet yolunda ilerliyor” diyerek, Kıbrıs Türk halkının da O’nun mücadelesini, yaptıklarını, yakından izlediğini, takdir ettiğini ve O’nun “Türküm” diyen herkes için işaret ettiği, özgürlük ve egemenlik yolundan ilerleyerek kendi devletini kurduğunu vurguladı.
3. Cumhurbaşkanı Eroğlu, mesajında şunları kaydetti:
“Atatürk’ün ortaya koyduğu fikirleri bugün hala güncelliğini korumakta ve bizlere rehber olmaktadır. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz. Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur’ sözlerinin anlamı büyüktür.
Bir kez daha kendisini saygı ve sevgiyle anıyor, bizler için gösterdiği yoldan ilerlemekte kararlı olduğumuzu, Atatürkçülüğün ne olduğunu bugün ve yarının nesillerine anlatmayı görev bildiğimizi yineliyorum.”

TATAR:”ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DAİMA REHBERİMİZ OLACAK”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
UBP Genel Başkanı Ersin Tatar mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; sadece Türk Kurtuluş Savaşı’nın baş komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük bir devrimci değil, tüm dünyadaki mazlum milletler, emperyalizm karşıtları için bir ışık, bir yol gösterici olduğunu belirtti.
Tatar, İngiliz koloni idaresi altında olmasına rağmen, Kurtuluş Savaşı’na elinden gelen her desteği veren, Atatürk devrimlerini gönüllü olarak uygulayan Kıbrıs Türk halkının Atatürk’ün gösterdiği yoldan ilerleyerek, milli mücadelesini başarı ile verdiğini ve kendi devletini kurduğunu vurguladı.
Tatar mesajında; “10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimin de tazelediğimiz gündür. Biz, görüyor ve yürekten inanıyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti; sanayisi, ekonomisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.
Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla andı.
Tatar, “Atatürkçü düşünce daima rehberimiz olmaya devam edecek, büyük önderi her zaman kalbimizde ve beyinlerimizde yaşatacağız” dedi.

“ATATÜRK’Ü, SONSUZLUĞA GÖÇÜNÜN 80’NCİ YILDÖNÜMÜNDE, HAYRANLIKLA, ÖZLEMLE, SEVGİ, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ”
TMT Mücahitler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Celal Bayar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa göçünün 80’nci yıldönümünde, hayranlıkla, özlemle, sevgi, saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.
Bayar yayımladığı 10 Kasım mesajında, Atatürk’ün üç kıtada altı asır hükümran olan Osmanlı İmparatorluğu’nun teslim olmasını kabul etmeyerek Kurtuluş Savaşı’nı başlattığını anımsatarak, Başkomutan olarak mucizevi bir direnişle ve üstün dehası ile zafere ulaşmış, en büyük eserim dediği modern ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu söyledi.
O’nun önderliğinde genç Türkiye Cumhuriyeti’nin; on beş yıl gibi kısa bir sürede, her sahada, siyasi, idari, sosyal ve ekonomik alanlarda yeniden yaratılmış ve Dünya Devletleri arasındaki saygın yerini aldığını vurgulayan Bayar, Türkiye’nin, bugün de tüm engellemelere rağmen bölgemizde önemli bir güç ve söz sahibi olduğunu kaydetti.
Bayar mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kısa bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’nci yıldönümünü onur ve gururla kutladık. Beş gün sonra da, ölümsüz Atamızın gösterdiği yoldan ve izinden giderek sağladığımız özgürlük ve kurduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35’nci yıldönümünü kutlayacağız.
Ne mutlu ki her zaman yanımızda olan güçlü bir Anavatanımız vardır. Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği yolda gösterdiği hedeflere ve O’nun ideallerine bağlı kalarak her türlü zorluğu aşacağımızı ve Devletlerimizi sonsuza kadar yaşatacağımıza yürekten inanıyoruz.
Ulusça ilerlemeye çalıştığımız bu yolda Atamızın ilke ve idealleri her zaman rehberimiz olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.”

ÖZÇINAR: “ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDA İLERLEME KARARLIĞINDAYIZ”
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Kıbrıslı Türklerin Atatürk’e sevgisinin ve bağlılığı büyük olduğunu kaydederek, “Gösterdiği yolda ilerleme kararlığındayız” dedi. 
Özçınar, Atatürk'ün 80’inci ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayarak, “Emanetine ve fikirlerine her zaman sahip çıkacağımız Ulu Önderi sevgi, saygı, rahmet ve özlemle anıyorum” dedi.
Mustafa Kemal’in kalplerinde yaşamaya devam ettiğini vurgulayan Mahmut Özçınar, 10 Kasım mesajında şunları kaydetti:
“Atatürk ilke ve devrimleriyle birçok ülkenin de yol göstericisi olmuştur. İlke ve devrimlerini kısa sürede benimseyen Kıbrıs Türk halkının Atatürk’e sevgi ve bağlılığı büyüktür.  Dünya için de eşsiz bir değer olan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleme kararlılığımız sürecek.
Atatürk’ün Türk Milleti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek için ortaya koyduğu çabayı, verdiği büyük mücadeleleri nesilden nesile anlatmaya devam edeceğiz.”

KELLE, KIBRIS TÜRK HALKININ ATATÜRK İLKELERİNİ BENİMSEYEN BİR HALK OLDUĞUNU VURGULADI
Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle, Kıbrıs Türk halkının Atatürk’ün ilkelerini benimseyen bir halk olduğunu söyledi.
Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Kelle, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesajda, Atatürk’ü anlatmanın kitaplara sığdırmanın mümkün olmadığını, hatırlayıp anmanın ise sadece bir gün ile sınırlı kalmaması gerektiğini söyledi.
Büyük askeri deha Gazi Mustafa Kemal’e Müslüman Türk Halkı’nın minnet borçlu olduğunu belirten Kelle, Mustafa Kemal’in sadece Anadolu Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının lideri olduğunu söyledi.
Türk Çiftçiler Birliği’nin Mustafa Kemal’in “Köylü Milletin Efendisidir” felsefesi ile hareket ettiğini kaydeden Kelle, Kıbrıs Türk halkının her zaman Mustafa Kemal’in ilkelerini kendi yolları olarak benimsediğini söyledi.

TÖRE: “ATATÜRK TÜRK MİLLETİNE VE İNSANLIĞA REHBER OLDU. KKTC İÇİN DE BİZLERE DAİMA YOL GÖSTERİYOR”
Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine ve insanlığa rehber olduğunu kaydederek, “KKTC için de bizlere daima yol gösteriyor” dedi.
Töre, 80’inci ölüm yıldönümünde Mustafa Kemal’i rahmet ve minnetle andıklarını kaydederek, 10 Kasım mesajında şunları ifade etti:
“Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Atatürk'ün açtığı yolda çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir.  Milletimiz Atatürk’ü anladıkça istiklaline, devletine ve kazanımlarına sahip çıkacak, ‘Ne Mutlu Türk'üm Diyene’ ifadesinin ne denli önemli olduğunu kavrayacaktır. Anavatanımız Türkiye'nin yükselmesi ve yücelmesi için verilen mücadele ve Atatürk'ün nasihatleri milletimize ve Tüm insanlığa rehber olmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için de bizlere daima yol göstermektedir.”

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN 10 KASIM MESAJLARI
ATATÜRKÇÜ YAŞAM DERNEĞİ: “ATAMIZIN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Sivil toplum örgütleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Mustafa Kemal’in 80’inci ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayarak Atatürk’ü özlem, saygı ve sevgiyle andıklarını kaydetti.
Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkan Ahmet İşcan mesajında, “Bugün hepimize düşen görev Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC’yi bütün ilkeleriyle savunmak, geliştirerek sonsuza dek yaşatmak olmalı. Bizler 80 değil 800 yıl da geçse de Atamızın emanetlerine sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ: “ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCE YAPISI ÇERÇEVESİNDE GENÇLERLE BİRLİKTE ÇOK ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ”
Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği yönetimi 10 Kasım mesajında, “Çağdaş bir yaşam için Atatürk’ün düşünce yapısı çerçevesinde gençlerle birlikte çok çalışmaya devam etmeliyiz” vurgusunda bulundu.
Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü ise 10 Kasım mesajında “Atatürk’ün uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner13

Girne’de Kıbrıs Gecesi Düzenlendi

Haberi Oku