Gündem:
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları!
banner26

BAYAR: “TÜRK ULUSUNUN BÜYÜK BİR DİRENİŞİ VE KURTULUŞU”
TMT Mücahitler Derneği, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk ulusunun büyük bir direnişi ve kurtuluşu olduğuna işaret ederek, bugün özgürlük ve barış içinde yaşamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Dernek Genel Başkan Yardımcısı Celal Bayar,  30 Ağustos Zafer bayramının 97’nci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “bu günü, Türk Ulusu’nun kopmaz parçası, Yavru Vatan Kıbrıs olarak sevinç, gurur ve güvenle kutluyoruz” dedi.
Mesajda, şu tarihi bilgiler de verildi:
“26 Ağustos 1922 günü sabahın erken saatlerinde başlatılan Büyük Taarruz ile 4 gün içinde düşmanın esas kuvvetleri önce Afyon’da, 30 Ağustos 1922 günü de Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Muharebeleri sonucunda yok edilmiş ve büyük zafer kazanılmıştır. Bozguna uğrayan Yunan Ordusunun İzmir’e doğru kaçmaya başlaması üzerine Mustafa Kemal Paşa şu tarihi emrini verdi. “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” Bunun sonucunda 9 Eylül1922’de İzmir’in kurtuluşu ile Kurtuluş Savaşı 3 yıl 4 aylık süre sonunda tamamlanmış oldu.
30 Ağustos Zaferi; 1071 Malazgirt Zaferinden sonra bir kez daha Anadolu’nun Türk Vatanı olduğu tescillenmiş oldu. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan Kurtuluş Savaşı En zor şartlarda yokluklar içinde mucizevi kahramanlıkla kazanılmış büyük bir zaferdir. Türk Ulusu’nun büyük bir direnişi ve kurtuluşudur. Yunan yayılmacılığının sonu ve emperyalizmin kaybetmesidir.”
Bayar,  aynı Yunan ve Emperyalizmin bugün Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta ve Ortadoğu’da yeniden oldu bittiler yaratmaya çalıştığı ancak bugün çok güçlü, çağdaş imkan ve olanaklara sahip TSK’nın iç ve dış kaynaklı her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç, yetenek ve kararlılığa sahip olduğunu ifade ederek, “Bugün mutluyuz çünkü Yavru Vatan Kıbrıs’ta TSK’nin gölgesi ve koruması altında egemen Devletimizde özgürlük ve barış içinde yaşayabiliyoruz” dedi.
 Celal Bayar sözlerini şöyle tamamladı:
“Kopmaz bir parçası olarak onur duyduğumuz Yüce Türk Ulusu’nun Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın, K.T.B.K. Komutanlığı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetler gününü gönülden kutlar. Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşları olmak üzere ve Vatan uğrunda canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmet, Gazilerimizi saygı ve şükranla anarız.”

OĞUZ: “BİR ULUS KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞARAK BAĞIMSIZLIK VE EGEMENLİĞİNE KAVUŞMUŞTUR”
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, 30 Ağustos Zaferi ile Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen mücadele neticesinde, bir ulusun küllerinden yeniden doğarak, ülke topraklarını düşman işgalinden kurtardığını, bağımsızlık ve egemenliğine kavuştuğunu belirtti.
Oğuz yayımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, “Bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anar, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

ÖZÇINAR’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI…
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Türk Milletinin gurur günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını kaydetti.
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar yayımladığı mesajda, 30 Ağustos tarihinin, Türk milleti için özel bir anlam ve öneme sahip olduğu belirtildi.
Özçınar mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bu özel gün, Türk Milletinin, bağımsız, hür ve demokratik özgürlüğe kavuşmasının büyük bir zafer ile yeniden varoluşunun tescil edildiği gündür. 
26 Ağustos 1922’de başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmış, Anadolu topraklarının da Türklere ait olduğu bir kez daha tescillenmiştir.
30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, destan yaratan tüm gazi ve şehitleri saygıyla anar, Türk Ulus’unun onur ve gurur gününü en içten duygularımla kutlarım.”
 

EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ: “30 AĞUSTOS EMPERYALİST GÜÇLERE KARŞI VERİLEN MÜCADELENİN BÜYÜK ZAFERLE TESCİL EDİLDİĞİ GÜNDÜR”
Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği, 30 Ağustos’un emperyalist güçlere karşı verilen mücadelenin büyük zaferle tescil edildiği gün olduğunu kaydetti ve Türk Milleti’nin bayramını kutladı.
Dernek, gün dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türk milleti için bu zafer,  bağımsızlık, hür yaşamak, demokratik özgürlük ve yeniden varoluştur. Bu büyük zaferde başarı sahibi kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anarız” ifadelerine yer verdi.

KKTC KÜLTÜR DERNEĞİ
KKTC Kültür Derneği, 97. Yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos’un Türk milletinin en önemli günlerinden biri olduğunu bu zafere ve bu zaferi bizlere armağan edenlere çok şey borçluyu olduklarını vurguladı.
Dernek gün dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Anavatanımızın bağımsız bir devlet olmasını 30 Ağustos Zaferiyle sağlayan ve bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşları ve kahraman ordumuza şükranlarımızı sunuyor, Türk milletinin bu büyük bayramını kutluyorum” denildi.

DENKTAŞ: “TÜRK ULUSUNUN ŞAN VE ŞEREF DOLU TARİHİNİN EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞLARINDAN BİRİ”
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti’nin, gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanı ve milletini yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla büyük zaferi kazandığını kaydetti.
DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, 30 Ağustos Zaferi Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Ağustos’la ilgili sözlerine yer veren Denktaş, şunları ifade etti:
“Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın sözleriyle bu zafer ‘yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine de yeni bir akım vermiştir’. Anadolu halkının bu zaferi, bir milletin sömürgeciliğe karşı kazandığı ilk zaferdir.
Bu zaferle birlikte Anadolu'nun yabancı işgalinden kurtulmasının önü açılmış, Türk ulusunun şan ve şeref dolu tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri oluşmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunar, canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve minnetle anar, Türk Ulusu’nun bu anlamlı ve onurlu gününü en içten duygularımla kutlarım.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner13

Başbakan Saner, Maraş’ın askeri bölge olmaktan...
Başbakan Ersan Saner, Maraş’ın askeri bölge olmaktan çıkarılan bölümünü ziyaret ederek, incelemelerde...

Haberi Oku