Gündem:
Dr. Fazıl Küçük'ün 36. Ölüm Yıldönümü İçin Mesajlar
banner26

ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN 36. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
SERDAROĞLU: “DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN, ZORLU YILLARDA İNANÇLA VERDİĞİ MÜCADELE SAYESİNDE KIBRIS TÜRK HALKI BUGÜN ÖZGÜR, EGEMEN, DEMOKRATİK ŞARTLARDA YAŞAMAYA KAVUŞTU”
Kamu-İş Başkanı ve Hür-İş Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, Dr. Fazıl Küçük’ün, zorlu yıllarda inançla verdiği mücadele sayesinde Kıbrıs Türk Halkının bugün özgür, egemen, demokratik şartlarda yaşamaya kavuştuğunu kaydetti. 
Serdaroğlu, Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 36. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 
“Küçük, her zaman halkla iç içe, toplumun sevgisini, saygısını ve güvenini kazanan yardım sever bir doktor, örnek bir lider ve devlet adamı olmuştur.
Toplum liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü vefatının 36.yıldönümünde saygı, özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz ruhu şad olsun.”

GKK KOMUTANI ER KÜÇÜK VE DENKTAŞ İÇİN MESAJ YAYIMLADI 
Güvenlik Kuvvetleri Komutanı (GKK) Tuğgeneral Altan Er, Kıbrıslı Türklerin Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın ölüm yıl dönümleri nedeniyle mesaj yayımladı.
Tuğgeneral Er mesajında; “Kıbrıs Türk milletinin milli Kıbrıs davası ile özdeşleşmiş ve hayatlarını Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesine adamış liderlerimizden Dr. Fazıl Küçük’ü 36’ncı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı 8’inci ölüm yıl dönümlerinde rahmetle anıyor ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN 36. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI
“DR. FAZIL KÜÇÜK, KIBRIS TÜRKLERİNİN MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI VE HAYATINI KIBRIS TÜRKLERİNİN VARLIĞINI KORUMAYA ADAMIŞ BÜYÜK BİR DEVLET ADAMI”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün, Kıbrıs Türklerinin milli mücadele kahramanı ve hayatını Kıbrıs Türklerinin varlığını korumaya adamış büyük bir devlet adamı olduğunu vurguladı.
Çavuşoğlu, toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 36. ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Bakan Çavuşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Kıbrıs Türk Halkı’nın ve Türk milletinin gönlünde çok özel bir yere sahip olan, liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kıbrıs Türk Halkı’nın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin mimarıdır. KKTC’nin aydınlık geleceği için O’nun özgürlük mücadelesindeki duruş ve düşüncelerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kıbrıs Türk Halkının en sıkıntılı günlerinde çok büyük bir özveriyle çalışarak halkçılığı, cesareti, kararlılığı ve inancıyla halka büyük bir önder ve moral kaynağı olan Dr. Fazıl Küçük, yürüttüğü mücadele ile halkın bağımsızlığının, özgürlüğünün ve devletleşmenin yolunu açmıştır.
Her zaman halkla iç içe olan, toplumun sevgisini ve güvenini kazanan örnek lider ve devlet adamı Dr. Fazıl Küçük’ün aziz hatırası önünde şükranla eğiliyorum.”

SUCUOĞLU: “MİLLİ MÜCADELE UĞRUNA YILMADAN USANMADAN YAPTIKLARI, TÜRK TOPLUMUNUN GÜÇ, GÜVEN VE DİRENİŞ KAYNAĞI OLMUŞTUR”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türkü’nün özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün milli mücadele yıllarında yaptıklarının, Türk toplumunun güç, güven ve direniş kaynağı olduğunu belirtti.
Sucuoğlu, özgürlük ve varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün  ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı bildiride, "Halktan biri olarak halk için siyaset yapan Dr. Fazıl Küçük, her zaman alçak gönüllü, halkı ile iç içe, yardımsever,  yüreği insan sevgisiyle dolu kişiliğiyle, Kıbrıs Türk Halkının en sıkıntılı günlerinde çok büyük bir özveriyle çalışarak, halkçılığı, cesareti, kararlılığı ve inancıyla halka büyük bir önder olmuş; toplumun tüm kesimleri tarafından büyük saygı ve sevgi görmüştür” dedi.
Adada Kıbrıs Türklerinin maruz kaldığı baskı ve zulüm günlerinde,  halkını birlikte tutarak ortaya koymuş olduğu çaba, Dr.Küçük'ün halkı için her fedakarlığa katlanan bir Lider olarak duruşunun en büyük sembolü olduğunu kaydeden Sucuoğlu, “Milli mücadele uğruna yılmadan usanmadan yaptıkları Türk toplumunun güç, güven ve direniş kaynağı olmuştur” dedi.
Dr. Küçük’ün bıraktığı mirası gelecek nesillere aktarmak, KKTC’yi güçlendirerek halkın refah seviyesini arttırmak için çalışmanın en büyük görevleri olduğunu kaydeden Sucuoğlu, “KKTC’nin aydınlık geleceği için onun özgürlük mücadelesindeki duruş ve düşüncelerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Özgürlük Mücadelesi Liderimizi, aramızdan ayrılışının 36.yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz" dedi.

BELEDİYELER BİRLİĞİ DR. FAZIL KÜÇÜK’Ü ÖLÜMÜNÜN 36. YIL DÖNÜMÜNDE ANDI
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği, Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ü, 36. ölüm yıl dönümünde saygıyla andı.
Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar yayımladığı mesajda, “Ömrünü Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesine adayan ve bu mücadeleye öncülük ederek en büyük yol göstericimiz olan Dr. Küçük’ün adı tarihe altın harflerle yazılmıştır.” ifadelerini kullandı.
Yardımsever kişiliği, alçakgönüllülüğü ve sevgi dolu yüreği ile Kıbrıs Türk halkının gönlünde taht kuran Dr. Küçük’ün, her zaman gurur ve özlemle hatırlanacağını ve verdiği mücadelenin asla unutulmayacağını belirten Özçınar, direniş, mücadele ve varoluşun simgesi Dr. Fazıl Küçük’ü saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ:  “KIBRIS TÜRK HALKI ONUN YAKTIĞI MEŞALEYİ SONSUZA KADAR ŞEREFLE TAŞIYACAK”
Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü,  Kıbrıs Türk Halkının Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün yaktığı meşaleyi sonsuza kadar şerefle taşıyacağını kaydetti.
Ömürlü, yayımladığı mesajda, Küçük’ü 36’ncı ölüm yıldönümünde rahmet ve saygıyla andıklarını belirtti.
Küçük’ün tarihin akışını değiştiren bir lider olduğunu vurgulayan Ömürlü, “Dr. Fazıl Küçük, kalplerinde ebediyen yaşayacak, Kıbrıs Türk halkı onunun yaktığı meşaleyi sonsuza kadar şerefle taşıyacak” dedi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner13

Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş'ta uluslararası...
"(BM TEMSİLCİSİ) LUTE İLE GÖRÜŞMEMİZDE, ANCAK VE ANCAK EŞİT ULUSLARARASI STATÜMÜZ VE KIBRIS TÜRK...

Haberi Oku