Sayın okurlarım aşağıda ki yazım Kriz döneminde AB nin , bilhassa Almanya ve Avusturya’nın nasıl Yunanistan’ı vurduğunu anlatır alıntı MSN den yapılmıştır. Yunan halkı büyük bir ekonomik krizle uğraşırken AB tarafından dengesiz bir Hükümet diye nitelendirilen SYRZA halkının dikkatlerini başka yönlere çekmek ve yaptıkları inanılmaz hataları ört bas etmek için, herzaman ki alışılagelmiş Türk düşmanlığı modelini ortaya atıyorlar ve halklarını kışkırtıyorlar. Güya bütün beceriksizliklerinin müsebbibi Türkiye ve Türkler miş gibi…
Halbuki işin aslı orta da. AB nin ‘Yunanistan Krizin de’ oynadığı rol kimlere kaç milyar Euro Gelir getirdiği aşağıda ki yazıda apaçık belirleniyor. Masum Halk da KEMER SIKMADAN bıktı usandı. Aç kalmamak için günlük mücadele veriyor.
HALBUKİ YUNANİSTANIN TÜRKİYE’YE KARŞI HASMIHANE POLİTİKALARI YERİNE AKLI BAŞINDA BİR POLİTİKA İZLENSE VE TÜRK YUNAN DENGELERİ  SAĞLIKLI BİR ZEMİNE OTURTULSA, YUNANİSTAN BÜYÜK ÖLÇÜDE KAZANÇ SAĞLAR… HALKI DA HAK ETTİĞİ REFAHA KAVUŞUR.
Not only Germany won large amounts (1.3 billion euros, according to 
German newspaper Sueddeutsche Zeitung) from assistance programs to Greece, but also Austria , as reported in today's publication of the portion of the Austrian press.
Sueddeutsche Zeitung Alman gazetesinin haberine göre Yunanistan’a yardım programından yalnız Almanya 1.3 milyar kar etmedi, Avusturya’nın o bazı medya kuruluşları da ne kadar kar ettiklerini açıkladı…
As the newspaper Der Standard writes in today's front page article but also on reports of an internal page, Austria won by the aid to Greece, EUR 240 million in total, of which EUR 111.44 million from interest only for the bilateral loan was granted in 2010 in Greece, amounting to EUR 1.56 billion.
Der Standart’ın ön sayfasında ve iç sayfalarında ki bir haberlere göre Yunanistan’a yardım programından 240 milyon Euro kazanmış. BU KAZANCIN 111.44 MİLYON U YALNIZ FAİZ DEN KAYNAKLANAN PARA…
Yunanistan’a verilen para 1.56 milyar Euro.
At the height of the debt crisis, the European Central Bank began buying government bonds of countries facing problems and the program is handled by the central banks of individual countries, including the Austrian Central Bank (ART), which had purchased Greek bonds.
Krizin en çok patlak verdiği dönemlerde AB merkez bankası, sorun yaşayan ülkelerin Devlet bonolarını satın almaya başladı. Her ülkenin Merkez bankası bu işlemleri ayrı ayrı yürüttü. Avusturya’nın Merkez bankası (ART) Yunan bonolarını satın aldı…
According to ART, the proceeds of Austria in interest on Greek bonds rose by 2016 to EUR 190 million - the amount which should have been returned to Greece on the basis of the agreement of ministers of Finance of the Eurozone in 2013.
ART ye göre Yunan bonoları 2016 yılında 190 milyon faiz oranından kar etti… İşte bu kar 2013 de Yunanistan’la Mailye bakanlarının yaptığı antlaşma gereği Yunanistan’a geri ödenmeliydi…
The agreement provides that the national central banks should transfer these amounts from bond interest in finance ministries of their countries, and they made then to Athens via the European rescue mechanism.
Merkez Bankaları elde edilen bu kar oranlarını Maliye’lerine teslim edecek ve ordan da AB Kurtarma mekanizması tarafından Atina’ya transfer edilecekti.
Austria passed a relevant law, AKT transferred the money to the Austrian Finance Ministry, however the money, or at least the most part, never arrived in Greece.
Avusturya gereken kanunları yaptı AKT paraları Avusturya Maliye bakanlığına transfer etti ancak paranın büyük bir kısmı Yunanistana ulaşmadı…
Finance ministers have left open what will happen to these bonds: If the Greek government complied with by 2018 everything has been agreed, could the Greece to receive installments for 2017 and 2018 - and under conditions of cold dose 2014, says the report, as transmits the RES.
Maliye Bakanları bu Bonoların akibetinin ne olacağının konusunu açık bırakmış. Şayet diyorlar Yunanistan her istenileni 2018 yılnda yaparsa o zaman Yunanistan belki diğer ödemeleri ki 2014 yılında ( Soğuk Doz) mutabakatı çerçevesinde alabilir.
The fact is, according to the Austrian newspaper, that Greece took money from other euro countries on very favorable terms, while at the peak of the crisis will have to pay for loans from financial rates of 30% or more, of allocated and available from other Eurozone countries with very little money rate as zero is the rate that the country pay for the loans from the ESM (180 billion).
Ancak Avusturya gazetelerine göre gerçek şu ki Yunanistan %30 ve daha fazla, Faiz oranı ile diğer ülkelerden en kritik günlerde para borçlandı. Kendisine AB Bölgesindeki ülkelerden sıfır oranla ESM tarafından verilen 180 milyarın nasıl ödeneceği şimdi merak konusu. 
YA DİĞER BORÇLAR… NASIL ÖDENECEK ???
Sayın okurlarım bu yazımı okuduğunuz zaman ‘ Bize ne bunlardan’ diyebilirsiniz. Işte müsadenizle onu izah edeyim.
1 AB size hiçbir zaman kara gözünüz kaşınız için borç para vermez. AB ‘ye girdikten sonra ödemeniz gereken taahütleriniz var . O Hristiyan kulübün yıllık üçretleri…
2 Kıbrıs Cumhuriyeti diye tanıdıkları Güney Rum yönetiminin borçları her saniye artmakta ve borç batağına gömülmektedirler.
3 Bildiğim kadar bilhassa Papaz Hrisostomosun telkini ile satın alınan Yunan bonoları Güney Kıbrıs’ın mali krize girmesine neden olmuştur. Halbuki AB ye girmezden once Kıbrıs Lirası Sterlin’den daha değerli bir para idi. 1960 antlaşmaları gereği üzerinde ki Türkçe yazılara bile tahammül edemeyen Güney Kıbrıs hükümeti, Euro’ya geçti ve en büyük hatalarını yaptılar…Halbuki merhum Margaret Thatchr gibi kendi paralarına ( Dolayısıyle bizim ortak olduğumuz para birimine) sahip çıksalardı bu günkü mali krizi yaşamıyacaklardı.
4 İşte bazı aramızda ki tipler, bağırıp, çağırıp, slogan atmakla, kesintisiz Türkiye ve Türk düşmanlığı gütmekle bizi itmek istedikleri yolun gerçek iç yüzü… TAM BİR KAPİTALİST  FAİZ BAĞIMLI DÜZEN… YUNAN HALKI AÇ KALMIŞ, GÜNEY DE RUMLAR SIKINTI İÇİNDE YAŞARMIŞ ,HİÇ UMURLARINDA DEĞİL…ONLAR İÇİN ÖNEMLİ OLAN FAİZ ORANLARI EDECEKLERİ KAR ORANLARIDIR.
5 Öyle AB gireceksiniz herşey güllük gülüstanlık olacak, havuzlu villalara kavuşacaksınız yalanları, halkımızı maalesef kandırmıştı. İşin gerçek yüzü şayet birgün AB girilirse tam bir Mali denetim sistemi kurulacağıdır.
6 Mevcut AB kriterlerine göre Bankalarımızın akibeti ne olur bilmiyorum. Bir ülkenin finans sistemi başkalarının eline geçerse ve sizin hiç söz hakkınız olmaz SİZ ARTIK O ACIMASIZ KAPİTALİZMİN KÖLESİSİNİZ. İŞTE KAPİTALİZMİN EN ÇİRKİN YÜZÜ…
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner13