1 Ocak 1993 Lefkoşa doğumlu Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim'in yönettiği 2010 yapımı 'Gölgeler ve Suretler' filmiyle oyunculuğa adım attı. 2011'de kanal D dizizi Kuzey Güney'de canlandırdığı 'Simay Canay' rolüyle tanınan Ergüçlü, Medcezir dizisinde hayat verdiği 'Eylül' karakteriyle başroller arasında yer aldı.
31 yaşındaki oyuncu, son dönemin en çok konuşulan yapımlarından İnci Taneleri'nde kamera karşısına geçiyor. Kanal D ekranında perşembe akşamlarına damga vuran dizide Dilber'i oynayan Ergüçlü, Elle dergisine röportaj verdi.

"HER BÖLÜMÜ MERAKLA OKUYORUM"
Hazar Ergüçlüden İnci Taneleri açıklaması: Her bölümü merakla okuyorum  İnci Taneleri’nin senaryosu o kadar iyi ve Dilber öyle bir karakter ki... Hep yeni bir malzeme oluyor metinde. Her bölümü çok severek ve merakla okuyorum, sıkılmak mümkün değil. Her şey açık, net ve gerçek. Yılmaz Erdoğan’la çalışmak da ayrı bir motivasyon benim için.

SOS Çoçukköyü Derneğinin “Sevgiyle Paylaş, Umutla Büyüt” bağış kampanyası sürüyor SOS Çoçukköyü Derneğinin “Sevgiyle Paylaş, Umutla Büyüt” bağış kampanyası sürüyor

"AVUKAT OLMUŞTUM, EVLENMİŞTİM, BOŞANIYORDUM"
Hazar Ergüçlüden İnci Taneleri açıklaması: Her bölümü merakla okuyorum Dilber; gel-gitleri olan, duygularıyla hareket eden, düşündüğünü söyleyen, hesapsız bir karakter. Hem sergilemem gereken performans ile hem de karakter olarak fark yaratacağımı senaryoyu okuduğumda hissetmiştim, öyle de oldu.
Kıbrıs'ta kalsaydım muhtemelen avukat olmuştum, evlenmiştim, boşanıyordum!

"MUTLULUKTAN ÇILDIRMIŞTIM"
Hazar Ergüçlüden İnci Taneleri açıklaması: Her bölümü merakla okuyorum
Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’ filminden teklif gelince mutluluktan çıldırmıştım. Çekimler dört günlük bir üniversite eğitimi gibiydi. Böyle büyük bir yönetmenle çalışmak oyuncunun ufkunu çok açan bir şey.- Kuzey Güney ve Medcezir ilk büyük okullarımdı. Bu ikisinde hayatım değişti, çok şey öğrendim. İkisi de Ece Yörenç’in projeleriydi. Ece’nin kariyerimde, hayatımda büyük etkisi var. Ona hayatım boyunca minnettar olacağım.

Editör: Mehmet Kasimoglu