El-Sen, Ercan'ın elektriğini kesmeye gitti... Polis izin vermedi El-Sen, Ercan'ın elektriğini kesmeye gitti... Polis izin vermedi

Kıbrıs Türk sporuna ve spor basınına uzun yıllar başkan, yönetici ve spor yazarı olarak hizmet eden gazeteci Omaç Başat, ölümünün 10. yıldönümünde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği'nin düzenlediği törenle mezarı başında anıldı.
Dernekten yapılan açıklamaya göre, anma töreninde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Necati Özsoy, ailesi adına oğlu Arkın Başat, MOK Başkanı Dursun Koç, KTSYD eski başkanlarından Çelen Oben ve Burhan Gürkan, Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları, TC MOK yöneticisi Levent Karataş birer konuşma yaptı.
Konuşmalarda Omaç Başat’ın ülke sporuna yaptığı katkılar, spor örgütlerinin kurulmasında yaptığı öncülükler, spor basınına hizmetleri ve uluslararası alanda Kıbrıslı Türk sporcuların önlerinin açılması için mücadelesi hatırlatıldı.
KTSYD Başkanı Özsoy da konuşmasında, Omaç Başat’ın ne kadar değerli bir kişi olduğunu hatırlatarak, 10 yıldır unutulmadığını söyledi ve onu hiçbir zaman unutturmamak için adını yaşatmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Editör: Mehmet Kasimoglu