Sprinte Mine-Ekrem Olimpikte Ayşa-Buğra
banner26

Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen sezonun ikinci triatlon yarışı Kaplıca’da gerçekleşti. Sprint ve olimpik mesafelerde düzenlenen Kaplıca Gençlik Triatlonu’nda 43 bireysel, 9 takım olmak üzere toplam 71 kişi mücadele etti.
Kaplıca denizinin alışıldık dalgalı deniz parkurunda yüzen sporcular daha sonra Tatlısu istikametine doğru olan yokuşlu inişli yolda bisiklet sürdü ve deniz kenarındaki yine yokuşlu inişli eski toprak yolda koşarak finişe ulaşmaya çalıştı.
750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşudan oluşan Sprint mesafede kadınlarda Tüfekçi’den Mine Devrim, erkeklerde Aspava’dan Ekrem Kaide birinci geldi. 1.5 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu parkurundan oluşan olimpik mesafe yarışı ise son zamanların en heyecanlı çekişmesine sahne oldu. Kadınlarda Ares’ten Ayşa birinciliği elde ederken, erkeklerde de yine Ares’ten Buğra Korahan saniyeler farklı ile zafere ulaştı.
Yarış sonrası düzenlenen törende dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren ve Spor Dairesi Amiri Sertaç Bozatlı takdim etti.
Yarış sonuçları şöyle oldu:
Olimpik Mesafe Sonuçları
Erkekler
1.Bugra Korahan    (Ares S.K.)    2:14:32.1
2.Berk Bağrıkara    (Aspava S.K.)    2:14:53.5
3.Hüseyin Arhan    (Ares S.K.)    2:15:45.6
4.Kemal Elektrikçi    (Ares S.K.)    2:18:07.1
5.Şevki Ahcıhoca    (Aspava S.K.)    2:23:21.3
6.Emre Özbilge        (Ares S.K.)    2:29:00.2
7.Emre Yazıcı        (Tüfekçi S.K.)    2:29:06.9
8.Yankı Karadağlı    (Aspava S.K.)    2:35:50.7
9.Onur Istillozlu        (Tüfekçi S.K.)    2:41:18.5
10.Erkan Uyar        (Ares S.K.)    2:46:21.0
11.Cemal Abohorlu    (Aspava S.K.)    3:06:23.7
12.Mustafa Korkut    (Aspava S.K.)    3:10:31.2
Kadın 
1.Ayşa Küçükakça    (Ares S.K.)    2:40:34.0
Sprint Mesafe Sonuçları
Erkekler
1.Ekrem Kaide        (Aspava S.K.)    1:09:08.8
2.Mehmet Korkut    (Aspava S.K.)    1:11:58.3
3.Murat Çiftci        (Aspava S.K.)    1:12:07.4
4.Hasan Sineli Eratlılar    (Aspava S.K.)    1:13:32.5
5.Emir Turalı        (Aspava S.K.)    1:17:38.3
6.Yusufcan Şensoy    (Ares S.K.)    1:18:47.6
7.Dinçer Şoföroğlu    (Tüfekçi S.K.)    1:18:54.3
8.Özgür Eroğlu        (Aspava S.K.)    1:19:12.3
9.Deniz Kalibcioglu    (Ares S.K.)    1:19:18.7
10.Erim Debreli        (Ares S.K.)    1:19:37.7
11.Özgü Özyiğit        (Tüfekçi S.K.)    1:19:47.1
12.Ersun Hasan        (Tüfekçi S.K.)    1:20:05.5
13.Ali Dükyancı        (Tüfekçi S.K.)    1:20:54.9
14.Görkem Bulunç    (Ares S.K.)    1:21:31.9
15.Mustafa Aslan    (Tüfekçi S.K.)    1:22:02.0
16.Kerem Güneser    (Tüfekçi S.K.)    1:23:34.3
17.Murat Mehrubeoğlu    (Aspava S.K.)    1:26:37.1
18.Enis Alcici        (Ares S.K.)    1:26:53.9
19.Ferhat Bakay    (Tüfekçi S.K.)    1:28:02.8
20.Sermet Buran    (Tüfekçi S.K.)    1:31:13.9
21.Serkan Benzinci    Ferdi         1:35:01.2
22.Ahmet Iskender    Ferdi         1:35:03.1
23.Aleksey Shchukin     Ferdi        1:35:59.7
24.Mahmut Fehmioğlu    (Ares S.K.)    1:40:02.0
25.Hasan Karşılı        (Tüfekçi S.K.)    1:43:45.7
26.Doğuş Arman    (Tüfekçi S.K.)    1:43:49.2
Kadınlar 
1.Mine Devrim        (Tüfekçi S.K.)    1:25:14.0
2.Püren Eda Gözer    (Ares S.K.)    1:29:51.5
3.Buse Bağrıkara    Ferdi         1:59:34.5
4.Pembe Abohorlu    (Aspava S.K.)    2:16:04.8
-.Zeynep Duzenli    Ferdi         DNF

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner13

Buse, Balkan Şampiyonası’nda yarışacak
KKTC Atletizm Federasyonu’nun milli atleti Buse Savaşkan, Sırbistan’da düzenlenecek Balkan Atletizm Şampiyonası’nda...

Haberi Oku