Turist rehberlerinin taban ücret tarifesi güncellendi Turist rehberlerinin taban ücret tarifesi güncellendi

CTP Lefkoşa  Milletvekili Doğuş Derya Sosyal Medya hesabından yaptğı “erik” paylaşımı ile piyasalardaki dengesiz ve kontrolden çıkan durumunu gözler önüne serdi.
5 adet yeşil eriğin küçük plastik kaplarda 115 TL gibi fahiş bir fiyata satılmasına tepki gösteren Derya markette yaşadığı duygusal durumunu da anlatan bir paylaşımda bulundu. Derya’nın “göz dolduran” açıklaması aynen şöyle:
“Bu resmi 2 gün önce markette sebze tartarken çektim. 5 tane, henüz koruk olan erik, minicik bir kapta sarmalanmış, 115 TL fiyat biçilmiş. Sebze tartarken, dayanamayıp oradaki çalışana "Bu insanlarla alay etmektir, bu rezaletin fotoğrafını çekeceğim " dedim. Orada emekçi olan ve ne diyeceğini bilemeyen kızın gözleri doldu..."Bence de " diyebildi sadece. Sonra ben resmi çekerken ikimiz de ağladığımızı birbirimize çaktırmak istemeyerek, kafalarımızı çevirdik. Ben yanaklarımdan süzülen gözyaşlarını silerken küfür ediyordum. Ondan da iki kesik hıçkırık ilişti kulağıma...Simitin fiyatı 70 TL oldu diye haber yapılıyor ya...Hamile bir kadının canı erik çekerse diye küçük kaplara sıkıştırılan 3 kuruşluk karlara hayatlarımızı heba etmeye mecbur değiliz. GİDECEKLER!”

Editör: Mehmet Kasimoglu