Aksa Süper Ligde play out’a girmek istemeyen Yenicami, evinde oynadığı maçta 2 kez öne geçtiği maçta Çetikaya’ya 3-2 mağlup olmaktan kurtulamadı ve play out’a girmeme şansını son haftaya bıraktı. Yenicami’nin gollerini Yakup ve Abaka atarken, Çetinkaya’yı galibiyete götüren golleri Ahmet Can ve Ernest(2)attı.

Tatar, Vadili Türk Çiftçiler Spor Kulübü’nün "Şampiyonluk Balosu"na katıldı Tatar, Vadili Türk Çiftçiler Spor Kulübü’nün "Şampiyonluk Balosu"na katıldı

Yer: Atatürk Stadı
Hakemler: Ali Özer, Serdar Gürpınar, Ahmet Genç
Yenicami: İdris, H.Kanlı, Mahmut, Kaan, Emirhan, Koray(72’Doğukan)Ali, Yakup, Görkem(90’Mehmetcan)Abaka, Karan(77’K.Barbet)
Çetinkaya: Kemal, Ali, Recep, Burak, M.Sakallı, Cemal(70’Erdi)Muammer, Aşkın, Yasin(90+1’Tufan)Ernest(90+3’Agit)Ahmet
Goller: 7’Yakup Şen, 64’Abaka(YAK)42’Ahmet Can Tokmak, 75-81’Ernest(ÇTSK)

7.dakikada gelişen Yenicami atağında Yakup yaklaşık kaleye 30 metre mesafeden sert ve düzgün vurdu defansa çarpan top ağlarla kucaklaştı ve Yenicami 1-0 öne geçti.
27.dakikada gelişen Yenicami atağında Çetinkaya ceza alanı içinde topla buluşan Karan sert vurdu uzak kale direği dibinden top dışarı gitti.
38.dakikada Zeka’nın hatasıyla topu alan Ernest sol çaprazdan ceza alanına girdi İdris ile karşı karşıya vuruşunu yaptı ancak İdris bu pozisyonda ayaklarıyla pozisyonu önledi.
41.dakikada Yenicami defansının hatasında Ernest Kaleci İdris ile yine karşı karşıya kaldı ve vuruşunu yine İdris önledi ve gol şansı vermedi.
42.dakikada sağdan gelişen Çetinkaya atağında Cemal ceza alanı çizgisi üzerine topu kesti Ahmet Can sert vurdu topu ağlara gönderdi 1-1.
54.dakikada gelişen Çetinkaya atağında Ernest ceza alanı içinde önü açıktı vuruşunu yaptı kaleci İdris topu zorlukla kontrol etti.
64.dakikada gelişen Yenicami atağında Karan ile Abaka’nın duvar pasının ardından Abaka kaleci Kemal ile karşı karşıya kaldı yerden vuruşunda topu ağlara gönderdi skoru 2-1 yaptı.
75.dakikada gelişen Çetinkaya atağında Ernest ceza alanı içinde topla buluştu vuruşunu yaptı ve topu ağlara gönderdi 2-2.
81.dakikada Yenicami defansının arkasına atılan topa Ernest hareketlendi ve İdris’i çalımlayarak topu ağlara gönderdi 2-3.

Editör: Mehmet Kasimoglu