Nothernland Kıbrıs Kupasında dün akşam Lig Şampiyonu Mağusa Türk Gücü ile tarihinde ilk kupa finaline çıkan Göçmenköy karşı karşıya geldi. Son dakikalara Gime Toure’nin 27.dakikasında attığı golle önde giren Göçmenköy, Bilal’ın son dakikada kendi kalesine attığı golle maç 1-1 sona erdi. Uzatmalarda da skor değişmeyince penaltılarda rakibini 9-8 yenen Göçmenköy 56 yıllık tarihinde ilk kez Kupa Şampiyonluğu kazanarak Tarih yazdı. Maçtan sonra Şampiyon Göçmenköy’e Kupasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar verirken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Spordan Sorumlu Hüseyin Cahitoğlu, Northernland Direktörü Koral Bozkurt ve TC Elçiliği Koordinatörü Mithat Tekçam törene katılarak madalya taktılar.

Üstel, “Amacımız, Gençlerimize Daha Kaliteli Spor Ortamı Yaratmak” Üstel, “Amacımız, Gençlerimize Daha Kaliteli Spor Ortamı Yaratmak”

“AMAÇ”A ARMAĞAN ETTİLER:
6 Şubat depreminde hayatını kaybeden eski futbolcusu, yöneticisi ve taraftarı Amaç için finale çıkan Göçmenköy “Bizim bir ‘Amaç’ımız var” sloganı belirlemişti ve kazanılan şampiyonluğu Amaç’a armağan ettiler. Maç sonunda herkes gözyaşları içinde şampiyonluğun sevincini yaşadı.

Yer: Lefkoşa Atatürk Stadı
Hakemler: Turgay Misk, İbrahim Katmer, Halil Atlar
Göçmenköy: Kıvanç, Reşit, İ. Çıdamlı, G. Toure(Musa), Q. Debouto, Remzi(Bekir), Issac, Eray(Mevlüt), Kadir, Bilal, Samet(Bayram)
Mağusa Türk Gücü: Ufuk, M. Salk, M. Gürlü(Şenol), Zihni, Doğukan(Nevzat), Ünal, E. Özşin(Hasan C. Evren), Erhun, Dinopeter, Uğur(E. Kuvvetlişahin), S. Doukara
Goller: 27’G.Toure(Göçmenköy)90+5’Bilal Ceylan(KK)(Mağusa Türk Gücü)

11. dakikada Mağusa Türk Gücü’nden Erhun’un sert şutunda defansa çarpan top yan direğe de vurarak kornere gitti.
24. dakikadaki Göçmenköy atağında Reşit sert vurdu top üst direğin hemen üzerinden dışarı gitti.
27. dakikada Göçmenköy’ün golü geldi. Eray’ın son çizgiye kadar inip kale önüne kestiği topu Gime Toure ağlara yollayarak takımını 1-0 öne geçirdi.
53. dakikadaki Mağusa Türk Gücü atağında S. Doukara’nın ortasında Nevzat kafa ile vurdu top az farkla üstten auta gitti.
83. dakikada Mağusa Türk Gücü’nden Erhun çok uzaktan vurdu, yere de vuran topu kaleci Kıvanç zor da olsa kornere attı.
90. dakikada Mağusa Türk Gücü’nden S. Doukara’nın kale önüne kestiği topta Reşit’in ters vuruşu üst direkten döndü defans uzaklaştırdı.
90+5’nci dakikada gelişen atakta ceza alanına gönderilen topu Bilal ters bir vuruşla kendi kalesine atınca skor da Mağusa Türk Gücü adına skor 1-1 oldu. 110. dakikada Dinopeter’in ortasında Şenol kafa ile vurdu, kaleci Kıvanç çizgi üzerinde topa sahip oldu ve Mağusa Türk Gücü’ne gol şansı tanımadı.
118. dakikada Mağua Türk Gücü’nden Hasan Celil Evren’in ortasında Şenol kafa ile vurdu top yan direkten oyun alanına döndü.
Normal süre ve uzatmalar 1-1 sona erince maçta penaltılara gidildi. Penaltılarda rakibine 9-8 üstünlük sağlayan Göçmenköy tarihinde ilk defa bu kupanın sahibi oldu.

Kupa (3)-1Kupa (3)-2Kupa (2)Kupa (2)-1Kupa (1)-2Kupa (4)

Editör: Mehmet Kasimoglu