00:52 Gündem
10 saat önce Gündem

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) önünde, “müdür, müdür muavini, öğretmen atamalarının geciktirildiği” gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.

11 saat önce Gündem
11 saat önce 3.Sayfa

Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparken kokain türü uyuşturucuyla yakalanan Kıbrıslı Rum M.E. dün mahkemeye çıkarıldı.

11 saat önce Gündem

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, maaşların rakam olarak yükseldiğini fakat alım gücünün yükselmediğin söyledi. Hakikat Web TV’de program konuğu olan Tufan Erhürman, asgari ücretle ilgili sorulara yanıt verdi ve önemli olan rakamın değil, alım gücünün yükselmesi olduğunu kaydetti.

12 saat önce 3.Sayfa

Lefkoşa-Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesinde sahte öğrenci belgesi düzenlenmesiyle ilgili tutuklanan öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., aynı okulda danışmada çalışan İ.A.O. ve F.R.M. dün mahkemeye çıkarıldı.

12 saat önce 3.Sayfa

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde (KSTU) başlatılan sahte diploma soruşturması kapsamında tutuklanan diş doktoru Halil Bakkaloğlu “Sahte Resmi Belge Düzenlemeye Tahrik” , “Sahte resmi belgeyi tedavüle sürme”, ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlamalarıyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

12 saat önce Gündem

Gazimağusa Belediyesi ile Evrensel Çocuk Hakları Derneği “çocuk ihmalini ve istismarını önlemeye’’ ilişkin iş birliği protokolü imzaladı.

13 saat önce Güney Kıbrıs

Kıbrıslı Rumların KKTC’de bulunan eski taşınmazlarından 11 bin 842’sinin, borçlar ve çeşitli sebeplerden ötürü ipotek altında olduğu bildirildi.

13 saat önce Güney Kıbrıs

Larnaka-Oroklini köyü mezarlığında önceki gün ele geçirilen büyük miktardaki mühimmat arasındaki G-3 tipi askeri tüfeğin Türk menşeli olabileceği iddia edildi.