Serdinç Maypa, kamuoyu ile paylaştığı içeriklerde "özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “kişisel bilgileri ifşa etme” ve “dijital bilgilere izinsiz erişme" suçlamaları ile karşı karşıya kaldığı bildirildi. Bu suçlamaların ardından yasal işlemler başlatıldı ve Maypa'nın tutuklandığı açıklandı.
Maypa bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılacak.
Canlı yayında konuşan Maypa, “Yayınladığım belgelerden rahatsızlık var. 3-4 günün yokuz. Tüm belgelerimize el koydular. Zafer bizim olacak” dedi.
Maypa’nın avukatı olduğu düşünülen bir şahıs ise canlı yayında yaptığı açıklamada, “2-3 kişinin şikâyetleri var özel hayatın ihlaliyle ilgili. Bu kapsamda bir tutuklama oldu. Polis araştırma yapıyor. Suçlamalar, Serdinç Bey’in şahsına yönelik değil, canlı yayınlarında kullandığı bilgilerle ilgili. Kendisi zanlı pozisyonunda” ifadelerini kullandı.

Kaza Yapan Alkollü Sürücü Ayağını Kırdı! Kaza Yapan Alkollü Sürücü Ayağını Kırdı!

POLİSTEN DE RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI:
Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Soruşturma Şube Amirliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında "Özel Hayatın Gizliliğini İhlal " suçundan Serdinç Maypa (E-57) dün tutuklandı. Tutuklanan zanlı bugün sabah Lefkoşa’da Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılacak. Soruşturma devam etmektedir.

Editör: Mehmet Kasimoglu