(Kamalı Haber) - Girne’de düzenlenen Zehir Torbası Operasyonu’nda 395 adet bütün ve 21 adet de yarım hap, 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından edilen 865 Sterlin ve 6 bin 350 TL nakit parayla yakalanan 19 yaşındaki B.S. ile 23 yaşındaki M.S.E. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Mustafa Yanaroğlu zanlıların kanunsuz uyuşturucu madde (extacy) ithal alma verme ve tasarruf, kanunsuz patlayıcı madde ithal, taşıma ve tasarrufu suçlarından tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldıklarını söyledi. Yanaroğlu, 23 Nisan 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Zehir Torbası Operasyonu’nda Girne'de Gazi Ahmet Aksu Sokak üzerinde şüpheli görülen B.S.’ın üzerinde ve kalmakta olduğu Gazi Ahmet Aksu Sokaktaki ikametgahında 19:40-22:15 saatleri arasında gerçekleştirilen aramalar neticesinde, muhtelif renk desen ve ebatlarda 395 adet bütün ve 21 adet de yarım hap (extacy), 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 865 Sterlin ile 6,350 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi. Polis memuru Mustafa Yanaroğlu Soran’ın yanı sıra suçla bağlantısı tespit edilen M.S.E.’nin de tutuklandığını belirtti. Girne’de garsonluk yapan zanlıların verdikleri ifadelerinde söz konusu uyuşturucu hapları Türkiye’den KKTC’ye satmak için getirdikleri yönünde ifade verdiklerini belirten Yanaroğlu, zanlılara ‘Uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarruf’ ve ‘Kanunsuz patlayıcı madde ithal, taşıma ve tasarruf’ suçlamaları getirildiğini kaydetti. Polis, emare alınan uyuşturucuların analize gönderildiğini ancak henüz sonuçların çıkmadığını söyledi. Polis, aranan şahıs olduğunu, zanlıların cep telefonlarının inceleneceğini, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 7 gün ek süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

İki Kız Çocuğunu Taciz Eden Zanlı Yeniden Mahkemeye Çıkarıldı, Çocukların Annesi İsyan Etti! İki Kız Çocuğunu Taciz Eden Zanlı Yeniden Mahkemeye Çıkarıldı, Çocukların Annesi İsyan Etti!

Editör: Mehmet Kasimoglu