Hava sıcaklığı yarın 40 – 43 derece sonraki günlerde 36 – 39 derece olacak Hava sıcaklığı yarın 40 – 43 derece sonraki günlerde 36 – 39 derece olacak

SOS Çocuk Köyü organizasyonunda ve Lefkoşa Türk Belediyesi iş birliğinde organize edilen “2. Çocuk Hakları Festivali” tamamlandı.
SOS Çocuk Köyü Derneği’nden verilen bilgiye göre, hafta sonu Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda yer alan  festival, bisiklet turu ile başladı.
Etkinlik, SOS Çocukköyü Derneği eğitmenlerinin kurduğu survivor parkuru, Berkem Darbaz ile arkadaşlarının özel alandaki BMX gösterileri, Cranberries Dance and Gym Center’in hazırladığı dans gösterisi, Cyprus Basketball Academy gösteri maçı, Nev Çocuk Fitness & Jimnastik sporcularının gösterileri, SOS Çocuk Köyü Dans ekibinin gösterileri ve Lefkoşa Belediye Orkestrası Latin Trio ekibinin performansı ile devam etti.
SOS Kreş ve Anaokulu, SOS Dükkan, Takı Atölyesi, The TEN Özel Eğitim Merkezi kitap satışı, Okul Öncesi Eğitim Derneği farkındalık stantlarının da yer aldığı festivalde, Dj Halil Erhan ve Kıbrıs Dj Academy Dj’leri de performansları ile sahne aldı.
“2. Çocuk Hakları Festivali”nin, ekiplerin gönüllü destek ve katılımı ile gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, dernekle ilgili şu bilgiler aktarıldı:
"SOS Çocukköyü Derneği, bağımsız bir sivil toplum örgütü olarak din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin çocuk haklarının korunması için, dünya üzerinde 138 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası SOS Çocukköyleri şemsiyesi altında kapsamlı çalışmalar yürütüyor. SOS Çocukköyü Derneği’nin çocuk hakları odağındaki faaliyetleri arasında temel olarak ülkemizde çocuk odaklı yasaların güncellenmesi, çocuk koruma sistemlerinin geliştirilip yaygınlaştırılması, çocuk hakları ve sorumlulukları konusunda toplumsal bilinçlenmeyi arttırmak bulunuyor."
sos-cocuk-haklari-fest-1--4-
sos-cocuk-haklari-fest-1--10-
sos-cocuk-haklari-fest-1--1-

Editör: Mehmet Kasimoglu