İskele’de düzenlenen 90. Yıl İskele kupası sona erdi. Final müsabakasından DAÜ ile oynayan Caesar Larnaka Gençler Birliği 78-55 galip ayrılarak turnuvanın şampiyonu oldu. 90. Yıl İskele Kupası turnuvasında DAÜ 2. oldu.

Üçüncülük Maçı Nefesleri Kesti Uzatmaya Kaldı
İskele Spor Salonunda nefesleri kesen bir 3.lük maçı oynandı. GAÜ ile Soyer Aksu Basketbol takımları 90. Yıl İskele Kupası’nda 3. Lük içim mücadele etti. Kafa kafaya süren maç 62-62 berabere sonuçlandı ve uzatmaya gitti. Uzatma periyodunda GAÜ ağırlığını koyarak maçı 78-66 kazanarak 90. Yıl İskele Kupası 3.sü oldu.

Şampiyon Caesar Larnaka Gençler Birliği
Gecenin Final maçında DAÜ ile Caesar Larnaka Gençler Birliği kupa için mücadele etti. Maçta Caesar Larnaka Gençler Birliği adına Temur Rustamov 29 sayı üreterek maça ağırlığını koydu. Maç Caesar Larnaka Gençler Birliği’nin 78-55 üstünlüğü ile sona erdi.

Töre, Şampiyon Melekler anısına düzenlenen okçuluk yarışmasının ödül törenine katıldı Töre, Şampiyon Melekler anısına düzenlenen okçuluk yarışmasının ödül törenine katıldı

Kupaları Federasyon Başkanı Ertuğ Nasıroğlu Verdi
Düzenlenen kupa töreninde şampiyon olan Caesar Larnaka Gençler Birliği kulüp başkanı Metin Menteş Şampiyonluk kupasını KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu’ndan aldı. Turnuvada 2. Gelen DAÜ, 3. Gelen GAÜ’ye kupalarını ve 4. Gelen Soyer Aksu’ya katılım plaketini de Federasyon başkanı Ertuğ Nasıroğlu verdi.

Final Gecesinde 12 Hakem Görev Aldı
90. Yıl İskele Kupası final gecesinde de daha önce olduğu gibi KKTC Basketbol Federasyonu’na bağlı 12 hakemin görev alması dikkatlerden kaçmadı. Turnuva boyunca tüm maçlar Kuzey Kıbrıs TV’den canlı olarak yayınlandı.
Haber ve Fotoğraf: ERSİN ORKOZ

Editör: Mehmet Kasimoglu