Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin (KKORD) organize ettiği 2023 Offroad Şampiyonası’nın ertelenen ilk yarışı 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü yapılıyor. Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF) ve Dağ-Çamur Offroad Derneği (DAÇOFF) ile ortaklaşa Akdağ bölgesinde hazırlnan yarış, beşinci kez merhum üye Ahmet Altındağlı anısına yapılacak.
Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD) uzun bir aranın ardından 2023 Kuzey Kıbrıs Offroad Şampiyonası’na başlıyor. 7 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması planlanan ancak yoğun yağmur yağışı nedeniyle ertelenen sezonun ilk yarışı, ülkemizin Offroad derneklerinin güç birliği ile yapılacak. Kyrenia Offroad Derneği ve Dağ-Çamur Offroad Derneği’nin de destekleriyle hazırlanan yarış 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Akdağ bölgesinde hazırlanan etapta yapılacak. Merhum Offroad yöneticilerinden Ahmet Altındağlı anısına bu sene beşincisi yapılacak olan yarış Cumartesi öğleden sonra 15.00’te başlayacak. 7,5 kilometrelik etabı yarışmacılar biri deneme olmak üzere üçer kez geçecekler ve en iyi etap derecesini çıkarmaya çalışacaklar.

18 ekip kayıt yaptırdı
Başbakanlık, Spor Dairesi ve Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun yanı sıra Nesdersan.com, Baştaşlar Construction, Güven Sigorta, R.Güleç Garaj & Recovery, Taşmar Market, Karaoğlan Oto Servis, Güleryüz Garaj, Galif Meyhanesi, Çepik Kardeşler, Sonay Construction, Dünya Oto ve GL Homes & Gardens’ın da katkılarıyla yapılacak olan yarışa 18 ekip kayıt yaptırdı. Araçların motor hacimlerine göre 4 sınıfa ayrılan yarışmacılar kendi sınıflarında podyum mücadelesi verecek. Zet Karting tesislerinin kuzey bölgesinde bulunan Akdağ’da yapılacak yarışın servis alanı, etabın start ve finiş noktası da aynı yerde kurulacak.

Alevkayası'na En Hızlı Loucas Tırmandı Alevkayası'na En Hızlı Loucas Tırmandı

Program:
Start: 15.00
Antrenman Etabı: 15.10
ÖE1: 16.00
ÖE2: 17.00
Ödül Töreni: 18.00