Tellerden Atlayıp Güneye Geçen Zanlı Tutuklanarak, Mahkemeye Çıkarıldı Tellerden Atlayıp Güneye Geçen Zanlı Tutuklanarak, Mahkemeye Çıkarıldı

Değirmenlik-Girne ana yolu üzerinde, yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalara otomobil çarptı. Kazada, aralarında 14 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu toplam dört kişi yaralandı.  
Polisten verilen bilgiye göre olay dün, saat 22.00 sıralarında Değirmenlik-Girne ana yolu üzerinde meydana geldi.
Ana yol üzerinde, Köroğlu Aktaş (E-48), yönetimindeki GJ 820 plakalı araç ile Girne istikametine doğru seyrettiği sırada Mardo önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu o esnada ana yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmekte olan Cuma Coşkun (E-49), İlknur Coşkun (K-43), Muhammed Coşkun (E-14) ve Hatice Uludağ (K-63)’a çarptı.
Kaza sonucu yaralanan yayalar Cuma Coşkun, İlknur Coşkun, Muhammed Coşkun ve Hatice Uludağ, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar.
Yapılan tedavilerinin ardından Hatice Uludağ yoğun bakım servisinde, diğer yaralılar acil serviste müşahede altına alındı.
Araç sürücüsü Köroğlu Aktaş tutuklandı.

Sürücü tutuklandı...
Alsancak’ta yolun diğer tarafına geçmeye çalışan yayaya araç çarptı. Alkollü içki tesiri altında olduğu tespit edilen araç sürücüsü tutuklandı.
Polisten verilen bilgiye göre kaza, saat 00.30 sıralarında, Alsancak’ta Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde meydana geldi.
Sama Tarbıyat (K-21) 59 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki SN 096 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada Denizkızı Otel önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu o esnada yolun diğer tarafına yaya olarak geçmekte olan Hakan Özçelik’e (E-49) çarptı.
Kaza sonucu yaralanan yaya Hakan Özçelik, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sol omuz, kalça ve bacak kemikleri kırığı teşhisi nedeniyle yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alındı.
SN 096 plakalı araç sürücüsü Sama Tarbıyat tutuklandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu