KKTFAD yönetimi tarafından futbol liglerinin tamamlanmasının ardından yapılan yılın başarılı antrenörler ödül töreni sonrasında, ligleri daha sonra tamamlanan Puma Kadınlar ligi, İktisatbank BTM 2.lig, Digitürk U14 liginde başarılı olan antrenörlere de ödüller verildi. Başkan Hasan Topaloğlu ve yönetim kurulu üyelerin tarafından 2023-2024 futbol sezonu sonunda başarılı olan antrenörleri de belirleyerek ödüllendirdi.

“Herşey Antrenörlerimiz İçin”                                                              
Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KKTFAD) başkanı Hasan Topaloğlu, ödül töreninden önce kısa bir konuşma yaparak yeni sezonun hayırlı olmasını, başarılı antrenörlerin ödüllendirilmesinin devam edeceğini dile getirdi. Antrenörlerimizin yurt dışındaki takımların antrenmanlarını izlemesi ile ilgili kararın alınacağını ve önümüzdeki günlerde bu kararın açıklanacağını da söylerken ocak ayında yaklaşık 10 antrenörü Antalya’da kamp yapan takımların çalışmalarını izlemek için Antalya’ya gönderileceğini dile getirdi. Önümüzdeki sezon için yine büyük bir seminerin yapılacağını ve bu seminerle ilgili tüm çalışmaların hızla devam ettiğini, çok ünlü bir teknik adamın da seminere katılacağını belirterek herkese başarılar diledi.

Başarı Ödülleri
Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği lokalinde (Lefkoşa Merkez) gerçekleştirilen ödül törenine Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KKTFAD) başkanı Hasan Topaloğlu, yönetim kurulu üyeleri, ödül alan teknik direktör ve antrenörler katıldı. 2022-2023 Futbol sezonunda Puma Kadınlar ligi şampiyon ve finalistler, İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig şampiyon ve finalistler, Digitürk U14 liginde şampiyon ve finalist takımlarda başarılı olan antrenörlere ödüller Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) başkanı Hasan Topaloğlu, başkanvekilleri Hüseyin Dayı, Mehmet Kemancıoğlu, yönetim kurulundan Hişam Tarazi, Derviş Dağman, Hasan Kargılı, Umut Güden, Hasan Özkan, Eray Yavuk, Ahmet Ogan tarafından verildi. Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) yönetimi tarafından ödüllendirilen teknik direktörler ve antrenörlerimiz şöyle.

PUMA KADINLAR LİGİ
Şampiyon China Baazar Gençlik Gücü
Antrenör Mine Dayı

Finalist
Dem’s Cons. Mağusa Spor Akademisi
Teknik Direktör Ahmet Ogan
Antrenör Şerif Ogan

İKTİSATBANK BÖLGELER TERFİ MÜSABAKALARI (BTM) 2.LİG
Play-Off Finalleri

Şampiyon Tuzlaspor  
Antrenör Tanju Karakaş

Finalist
Gayretköy  
Antrenör Kemal Yamantürk

Şampiyon Dipkarpaz   
Antrenör Murat Efe

Başarılı Antrenörler Gala Gecesinde Buluştu Başarılı Antrenörler Gala Gecesinde Buluştu

Finalist
Sadrazam Kayalar  
Antrenör Bayram Dağgül

Şampiyon Atoll Kozanköy 
Antrenör Oguz Aygın

Finalist
Gaziköy
Antrenör Ali Suat Kanlı

Digitürk U14 Ligi
Şampiyon Doğan Türk Birliği
Antrenör Şener Özdevrim Beale
Antrenör Ahmet Sakinoğlu

Finalist
Mağusa Türk Gücü
Antrenör Sercan Çavuşoğlu
Antrenör Tulin Nur

Editör: Mehmet Kasimoglu