Basın Emekçileri Sendikası (BASIN-SEN), gazetecilere yönelik caydırma amaçlı davalara karşı üyelerinin yanında olduğunu bildirdi.
BASIN-SEN’den yapılan açıklamada, gazeteci Can Sarvan ile avukat Serhan Çınar arasındaki dava sürecine değinilerek, Sarvan’a destek belirtildi. 
Serhan Çınar’ın gazeteci Can Sarvan’a açtığı davada üyelerini Basın-Sen’in avukatı Cansu Nazlı’nın temsil ettiği duyuruldu.
Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
"Avukat Serhan Çınar’la gazeteci Can Sarvan arasındaki davalarda tarafız.
Daha önce konu ile ilgili yaptığımız açıklamada, ‘Eleştiriye açığız ama hakaret ve tehdide hayır!’ demiştik. Yayınları bazı çevrelerin üzerine giden aynı zamanda Finansal Eylem Derneği’nin kurucu üyesi ve asbaşkanı olan gazeteci Can Sarvan’ın birtakım kesimler tarafından saldırılara ve yalan haberlere maruz kalması karşısında üyemiz yalnız değildir.
Avukat Serhan Çınar’ın, gazeteci Can Sarvan’ı hedef alarak, kullandığı üslup ve tehditler karşısında yargı yoluna gittiğimizi, avukat Serhan Çınar’ın Can Sarvan’a açtığı davada da üyemizi Basın-Sen’in avukatı Cansu Nazlı’nın temsil ettiğini kamuoyuna duyuruyoruz.
Üyelerimize karşı açılan caydırma amaçlı bu ve benzeri davaları uluslararası meslek örgütleri ile paylaşmaktan çekinmeyeceğimizi ayrıca bildiririz.”

Editör: Mehmet Kasimoglu