Özel Temsilci Olgun, Atlılar toplu mezarındaki kazının başlatılması konusunda açıklamada bulundu Özel Temsilci Olgun, Atlılar toplu mezarındaki kazının başlatılması konusunda açıklamada bulundu

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), bugün eylem ve grev yapan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’na (KTOEÖS) destek açıklaması yaptı.
Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, konuya ilişkin açıklamasında, “Laik, demokratik ve eşitlikçi eğitimi ilke edinen öğretmen sendikalarımızın başlatmış olduğu bu hak arama ve kurumlarımızı yaşatma mücadelesine, Basın-Sen olarak bizler de tam desteğimizi açıklarken, yanlarında durduğumuzu kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verdi.
Hükümeti eleştirerek, “gözünü Atatürk Öğretmen Akademisi ve öğretmen haklarına çevirdi” ithamında bulunan Kişmir, kurumları ve öğretmenlerin haklarını korumak için eylem ve greve gidildiğine vurgu yaptı. Kişmir, “Ne kurumlarımıza, ne de öğretmenlerimizin haklarına müdahale ettirmeyeceğiz” dedi.