Halkın Partisi Milletvekilleri Ayşegül Baybars ve Jale Refik Rogers ile 9. Dönem Halkın Partisi Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, bugün itibarıyla Halkın Partisi'nden istifa ettiklerini duyurdular. İstifa gerekçelerinin yer aldığı kısa açıklamada;

Töre, Topraksız Vatan Olmaz İnisiyatifi üyelerini kabul etti Töre, Topraksız Vatan Olmaz İnisiyatifi üyelerini kabul etti

Halkın Partisi Milletvekilleri Ayşegül Baybars ve Jale Refik Rogers ile 9. Dönem Halkın Partisi Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, bugün itibarıyla Halkın Partisi'nden istifa ettiklerini duyurdular.
Milletvekillerinin yanında, aralarında MYK eski üyeleri, kurucu üyeler, parti meclisi üyeleri ve ilçe örgütü üyelerinin de bulunduğu 64 kişi de istifa dilekçelerini Parti Genel Merkezi'ne sundular.
İstifa gerekçelerinin yer aldığı kısa açıklamada;
"Köklü bir degişim ve topluma yeni bir siyaset sunma iddiasıyla yola çıkan Halkın Partisinin zaman içerisinde kuruluş ilkelerinden uzaklastığı, parti içi demokrasi, çok seslilik ve ortak akılla yeni politika üretme iddiasını kaybettigi, bozulan birlik ve bütünlüğün parti yönetimi tarafindan yeniden sağlanmadığı, partinin kendi içerisinde uzlası kültürünü yitirmiş bir yapıya dönüştüğü ve partinin şu anki yapısı içerisinde topluma yarar sağlayabileceklerine dair inançların kaybettikleri" görüşlerine yer verildi.
Milletvekilleri Aysegül Baybars ve Jale Refik Rogers, istifa gerekçeleriyle ilgili detaylı açiklamayı gün içinde yapacaklarını ifade ettiler.

 (BRT)