Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, “Amacımız vatandaşa kaliteli hizmet vermek” dedi.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kıbrıs Türk Posta İdaresi’nin 60’ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, KKTC Posta Dairesi’ni vatandaşa hızlı ve kaliteli hizmet verir düzeye getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Denetimlerde 3 kişi uyuşturucu bulundurmaktan tutuklandı Denetimlerde 3 kişi uyuşturucu bulundurmaktan tutuklandı

Bakan Arıklı’nın mesajı şöyle:
“Kıbrıs Türkü'nün kendi kurumlarına sahip çıkma mücadelesi çerçevesinde 6 Ocak 1964 tarihinde Kıbrıs Türk Posta İdaresi kurulmuştur.  O günkü Kıbrıs Türk Yönetimi, Rumların işgal ettiği devletin kurumlarından ayrı, kendi posta servislerini hizmete sokarak 6 Ocak 1964'ten itibaren Türk bölgelerindeki postanelerde "ay-yıldızlı" sabit tarih damgası kullanmaya başlamıştır. Kıbrıs Türk Posta İdaresi, yani bugünkü adıyla KKTC. Posta Dairesi, 1982 yılından itibaren pulların tasarımını ve basımı yurt içinde gerçekleştirmiş, posta dışında kargo, paket posta ve para havalesi gibi gelişen sektörlerde de hizmet sunarak gelişmeye ve hazineye önemli bir katkı sağlamaya devam etmektedir.
Posta Dairesi, sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve halkımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilme adına dijitalleşme yönünde de ilerlemektedir. Bu süreçte personelin gerekli eğitimi alması için planlama yapılmış ve bu doğrultuda eğitimlere başlanmıştır.
Posta Dairemiz, teknolojik olarak gelişirken altyapı ve envanter açısından da yenilenmeye muhtaçtır. Bu konuda gerekli bütçenin kısa zamanda sağlanacağına inanmaktayım. Amacımız halkımıza kaliteli hizmet, çalışanlara da sağlıklı bir iş ortamı yaratmaktır.
Bu vesile ile Kıbrıs Türk Posta İdaresi'nin ve dolayısıyla Posta Daire'mizin 60'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlar, personelimize özverili çalışmaları nedeniyle bir kez daha teşekkür.” ederim."

Editör: Mehmet Kasimoglu