Telsim ve Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği işbirliğinde hayata geçen Sesli Kitap projesinde, üçüncü kitap “Kavuni”, dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden biri olan Storytel’e yüklendi.
Projeyle, Kıbrıs Türk Edebiyatının dünyaya açılması ve görme engelli bireylere de Kıbrıslı Türk yazarların kitaplarını dinleme fırsatı yaratıldı.
Bekir Kara’nın Kavuni adlı romanı, Osman Alkaş’ın seslendirmesiyle yayımlandı.
Kitap  https://bit.ly/KavuniStorytel  linkinden dinlenebiliyor. 
Daha önce Hikmet Afif Mapolar’a ait “Kök Nal” ve İsmail Bozkurt’un “Yusufçuklar Oldu Mu?” kitapları Storytell’e yüklenmişti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Avrupa Parlamenteri Isabel Santos’u kabul etti Cumhurbaşkanı Tatar, Avrupa Parlamenteri Isabel Santos’u kabul etti

-Tanpınar
Telsim'den yapılan açıklamaya göre, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Kıbrıs Türk Edebiyatı’nı Storytel gibi bir dijital ortama kazandırmanın büyük bir adım olduğunu aktardı. Tanpınar;” Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği ile yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında ilk olarak Hikmet Afif Mapolar’a ailt “Kök Nal” isimli kitabımız yayınlandı ve büyük bir ilgi gördü. İkinci olarak da İsmail Bozkurt’un kendi sesinden seslendirmiş olduğu romanı “Yusufçuklar Oldu Mu?” yayınlandı. Şimdi de Osman Alkaş’ın sesinden üçüncü kitabımız Bekir Kara’nın “Kavuni” romanı Storytel’de yayınlanıyor. Kıbrıs Türk Edebiyatımızın en güzel eserlerini, dijital kitap platfotmu olan ve 700 bini aşkın sesli kitabı bünyesinde barındıran Storytel’de yayınlanıyor olması bizleri çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor.

-Öznur
Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Prof. Dr. Şevket Öznur da, “Kavuni” kitabının Kıbrıs’ın İngiliz yönetiminde olduğu yıllarda geçtiğini, Baf’ın Mamonya Köyü’nde yaşayan Kavuni’nin dağa kaçış hikayesinin anlatıldığını ifade etti.
Öznur, ”Bekir Kara hocanın Kavuni romanı ile  asırlardır  dilden dile  dolaşarak  efsane haline gelmiş olan  Bulliler  olayını  sade , akıcı  ve etkileyici  betimlemelerle anlatmıştır. Diğer romanlarında olduğu gibi bu romanında da   onun bir sosyal bilgiler öğretmeni olmasının yararını görüyoruz. Bu sayede  bize  o döneme ait tarihi ve  coğrafi  şartlar  hakkında  da  bilgi  vermektedir. Bu bağlamda böylesi önemli bir kitabın Storytel’de yer alması çok önemlidir. Hem Kıbrıs Türk yazının tanınması hem de Osman Alkaş gibi seslendirme ustasının bu eseri seslendirmesi bu romana bir o kadar daha değer katıyor. Telsim ile böylesi çağdaş bir projede birlikte yürümek bizler için çok mutluluk vericidir. Umarım bu işbirliği yıllarca süregelir ve birçok değerli yazarımız bu sesli kitap projesi içinde ses bulur.” dedi.