İş Adamı Ahmet Sanver: “Arazilerim işgale uğradı ve yaşadığım bu haksızlığın son bulmasını istiyor ve isyan ediyorum”

Gazetemize açıklamalar yapan Ülkemizin tanınmış iş adamlarından Ahmet Sanver ailesine ait arazilerin işgal edildiğini, söz konusu arazi işgali hususunda geçtiğimiz yıl sonu mahkeme tarafından “Ara Emri” alınmasına rağmen işgalin artarak devam ettiğini ancak yetkili birimlerin buna sessiz kalmasına anlam veremediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Boğazköy’de düzenlenen UBP Gençlik şöleni ve pikniğine katıldı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Boğazköy’de düzenlenen UBP Gençlik şöleni ve pikniğine katıldı

İş adamı Sanver’in isyanına hükümet tarafından nasıl bir açıklama yapılacağı kamuoyunda merak ediliyor.

Gazetemize açıklamalar yapan Ülkemizin tanınmış iş adamlarından Ahmet Sanver, ailesine ait arazilerin işgal edildiğini ve bir süredir bu konuda mücadele verdiklerini belirtti.
Sanver, söz konusu arazi işgali hususunda geçtiğimiz yıl sonu mahkeme tarafından Ara Emri alınmasına rağmen işgalin artarak devam ettiğini söyledi. Sanver buna rağmen yetkili dairelerin duruma sessiz kalmasına anlam veremediklerini dile getirdi.
Ahmet Sanver, Yakın Doğu Üniversitesi’ne sınır arazilerindeki işgalin yanı sıra, tonlarca kanalizasyon atığınının arazilerinin içine akıtıldığını belirtti. Bu durumun eş zamanlı olarak çevre felaketi de olduğunun altını çizdi.
Sanver bir süredir haksızlığa uğradıklarını belirtirken “malımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz ve göz göre göre yasaların çiğnenmesine isyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Ülkesini seven ve ülkesi için yıllarca her alanda mücadele verdiğini belirten Ahmet Sanver’in  açıklaması şöyle:
“Ben Ahmet Sanver, hayatımın yarısını vatan uğruna harcadım. Şöyle ki; 5 yıl TMT saflarında 7 yıl mücahit ordusunda hiç maaş almadan 12 yılı aşkın süre görev yaptım. Görevim sırasında vuruldum. O nedenle vücudumda mermiler vardır.
İş hayatım boyunca kazandıklarımın yarısını devletime bağışladım. Şöyle ki; Lefkoşa’da 600’er kişilik iki okulu 5 Milyon Dolar’a yaparak devletime bağışladım. Diğer mülklerimi de torunlarıma ayırdım.
Ancak arazilerimizin bır kısmı Yakın Doğu Üniversitesi tarafından bilerek veya yanlışlıkla işgal edilmiştir. Bu konuda ilgili taraflarla bir süre görüşmeler yapıldıktan sonra yasal sürece başvurmak zorunda kaldık.
Mahkemenin geçtiğimiz yıl sonunda vermiş olduğu ara emrine rağmen işgalin büyüyerek devam ettiğini gördük.
23 Mart tarihinde arazimize yaptığımız ziyarette ilgili kurum çalışanları tarafından tahrik edildik.
İlgili kurum ayrıca tonlarca kanalizasyon atığını bizim arazilerimizin içine akıtıyor. Bu aynı zamanda büyük bir çevre felaketidir. Bu bağlamda çevrecileri ve çevre örgütlerini de göreve davet ediyorum.
Yaşadığım bu haksızlığın son bulmasını istiyorum ve isyan ediyorum”
Bu arada günlerdir sosyal medyada tartışılan Ahmet Sanver’e ait arazilerin işgali konusunda hükümet kanadından nasıl bir açıklama yapılacağı merakla bekleniyor.

Editör: Mehmet Kasimoglu