KTOEÖS, hükümetin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın performansını değerlendiren bir karne yayımladı.

Katma Değer Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı Meclis’ten geçti Katma Değer Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı Meclis’ten geçti

KTOEÖS, hükümetin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın performansını değerlendiren bir karne yayımladı. Söz konusu karnede hükümete “biat etmek, torpille işe alma, asgari ücretliyi sefalete mahkûm etme, ilhak politikalarına destek” gibi alanlarda 10 puan verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Genel Ortaöğretim ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullarda 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi dün karnelerin dağıtılmasıyla tamamlandı.
Karnelerin dağıtılmasıyla ilköğretimde 25 bin, orta dereceli okullarda ise 27 bin öğrenci yarıyıl tatiline başladı.
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), ilginç bir uygulamaya imza atarak, hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığı’na da “karne” verdi.
Sendika tarafından paylaşılan karnede, UBP-DP-YDP Hükümeti’ne, “biat etmek, torpille işe alma, asgari ücretliyi sefalete mahkûm etme, ilhak politikalarına destek” gibi alanlarda 10 puan verildi.
Karnede ayrıca, öğretmenin, hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı hakkındaki görüşüne de yer verildi:
“Öğrencilerimiz verilen talimatlara harfiyen uymalarıyla derslerinde üstün başarı elde etmişlerdir. Şükrancı davranışları kamu yararını yerle bir etmiş, sosyal devlet anlayışını ortadan kaldırmıştır. Velilerinin kendileriyle gurur duymaları kaçınılmazdır.”