Sahte Öğrenci Belgesi Düzenleyen Zanlılar Teminatla Serbest Bırakıldı Sahte Öğrenci Belgesi Düzenleyen Zanlılar Teminatla Serbest Bırakıldı

(Kamalı Haber) – Gönyeli’de meydana gelen Çatı operasyonu kapsamında tutuklanan zanlılar M.O.A.E.M., M.Ş. ve A.S.M. mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek olayla ilgili bulguları aktardı. Atabek 3 Mayıs 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen Çatı Operasyonunda uyuşturucu satışı yapıldığı öğrenilen Gönyeli’de ki bir ikametgahta yapılan aramada zanlı M.O.A.E.M. ve M.Ş.’un huzurlarında yapılan aramada; yaklaşık 21 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını ve zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi. Polis, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Polis, zanlı M.O.A.E.M. aleyhine 284 gram hintkeneviri alma, verme ve tasarruf ile bir kök hintkeneviri ziraat suçlamalarından dava getirildiğini belirtti.  Polis, M.Ş. aleyhine ise 21 gram hintkeneviri alma ve tasarruf davaları getirildiğini açıkladı. A.S.M. aleyhine de zanlı M.O.A.E.M.’den 262 gram hintkeneviri alma ve tasarruf suçlarından dava getirildiğini kaydeden polis, her üç zanlının da öğrenci olduğunu söyledi. Polis, uyuşturucu verme suçu da işleyen M.O.A.E.M.’in tutuklu yargılanmasını, diğer iki zanlının ise uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, M.Ş.’un 40 bin TL nakit teminat yatırmasına, iki kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalamasına, A.S.M.’un 200 bin TL nakit teminat yatırmasına ve 3 kefilin birer milyon TL tutarında kefalet senedi imzalamasına, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, Mahmoud’un haftada 2 gün, Şuşut’un ise bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.  Bilgeç, zanlı M.O.A.E.M.’in ise 3 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Editör: Mehmet Kasimoglu