AKSA Birinci ligde ligden düşen Baf Ülkü Yurdu ile play off mücadelesi veren Binatlı batı derbisinde 4-4 berabere kalırken, Binatlı çok önemli iki puanı kaybetmiş oldu.

Pazar günü Lefkoşa Kuzey Çevre Yolunda yol koşusu yapılacak Pazar günü Lefkoşa Kuzey Çevre Yolunda yol koşusu yapılacak

Yer: Güzelyurt Üner Berkalp Stadı
Hakemler: Abdullah Genç, Berk Bağrıkara, Selim Kaynarca
Binatlı: Uğur, Sertaç, Tahir, Ersen, Doğan, Erdem, Kutluhan, Mehmet, Yağış, Malik, Yusuf
Baf Ülkü Yurdu: Yunus, Mustafa, Yusuf, Ahmet, Ali, Mehmet, A.Kılıç, Yahya, Rıdvan, Yankı, Onur
Goller: 45’Doğan, 80’Erdem, 90’Malik, 90’Yağış (Binatlı) 17’Onur, 21’A.Çakır, 62-67’Rıdvan (BÜY)

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Baf Ülkü Yurdu oldu ve 17.dakikada geliştirdiği atakta Onur sahneye çıktı ve attığı golle Baf Ülkü Yurdu’nu 1-0 öne geçirdi. Maçın 21.dakikasında gelişen bir başka Baf Ülkü Yurdu atağında bu kez Ahmet Çakır topu ağlara gönderdi ve takımını 2-0 öne geçirdi.
İlk yarının bu şekilde bitmesi beklenirken 45.dakikada gelişen Binatlı atağında ceza alanı içine yapılan ortaya Doğan kafayı vurdu topu ağlara gönderdi ve skoru 2-1 yaptı.
62.dakikada gelişen Baf Ülkü Yurdu atağında ceza alanı içinde topla buluşan Rıdvan düzgün ve sert vurdu skoru 3-1 yaptı.
67.dakikada gelişen Baf Ülkü Yurdu atağında Rıdvan yine ceza alanı içinde topla buluştu vuruşunu yaparak topu ağlara gönderdi 4-1.
80.dakikada gelişen Binatlı atağında Erdem farkı ikiye indiren golü attı 4-2. 90.dakikada artan Binatlı baskısında Malik topu ağlara göndererek farkı bire indirdi 4-3.
Maçın son dakikasında ise golcü Yağış sahne aldı ve attığı golle maçın skorunu belirledi 4-4.

Editör: Mehmet Kasimoglu