AKSA Süper Lig’in önemli karşılaşmasında Yonpaş Dumlupınar konuk ettiği ve çok zorlandığı mücadeleden Mehmet Altın’ın penaltıdan attığı golle 1-0 sahadan galip ayrılarak çok kritik 3 puanın sahibi oldu. Lefke’de Kaan, Yakup, Arda ve Gökhan, Yonpaş Dumlupınar’da ise Olcay bu karşılaşmada forma giymedi.

Stat: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı
Hakemler: Ali Özer, Halil Erdem Canaloğlu, Buse Bağrıkara
Yonpaş Dumlupınar: Türkkan, Doğukan, Kadir, Tahsin, Cedric Core, Mehmet Erol, İsmail, Berk Büyükkal, Mert, Berk Güçlücan, Adjessa
Lefke: İrfan, Aykut, Mustafa, Hasan, Nevzat, Tahsin, Armstrong, Berk, İssa, Kemal, Koyossi,
Goller: 78’ Mehmet Altın(P)(Yonpaş Dumlupınar)

Topaloğlu: 40. Yılımız Kutlu Olsun Topaloğlu: 40. Yılımız Kutlu Olsun

AKSA Süper Lig’in önemli karşılaşmasında Yonpaş Dumlupınar ile Lefke kozlarını Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda paylaştı. Baştan sona büyük çekişme içerisinde geçen ve iki takımın da gol yollarında zorlandığı karşılaşmayı Yonpaş Dumlupınar 78’de kazanılan penaltıyı değerlendiren Mehmet Altın’ın golüyle 1-0 kazanarak zirve yarışında yoluna devam etti. Bu sonuçla Yonpaş Dumlupınar 40 puana yükselip maç fazlasıyla ligde 2. sıraya yükseldi. Ligin alt sıralarında tehlikeli bölgede bulunan Lefke ise 17 puanda ve 12. sırada yer buldu. Önümüzdeki hafta Yonpaş Dumlupınar ligin son sırasındaki Türk Ocağı deplasmanına çıkarken Lefke evinde bire bir rakibi Çetinkaya ile puan mücadelesi yapacak.

Editör: Mehmet Kasimoglu