KKTC Kickboks Milli Takımımızdan, Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen ISKA Dünya Kickboks Şampiyonası’nda büyük başarı.
1 Kafile Başkanı, 1 Antrenör ve 6 sporcu olmak üzere toplam 8 Kişiden oluşan Milli Takım olarak bayrağımız ile yarıştığımız ve 2.500 civarında sporcunun katılımı ile çekişmeli müsabakaların yer aldığı Şampiyonada, Sporcularımız 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak büyük başarı elde ettiler.
Sporcularımız Arda DEMİR; 60 Kg. genç erkekler K-1 Light disiplininde 2’inci, Bulut SÜSOY; 55 Kg. yıldız erkekler Muay Thai disiplininde 3’üncü, Adnan ÖZCEVHER; 77 Kg. büyük erkekler MMA disiplininde 3’üncü, Rüya KARAKUZU; +65 Kg. genç kızlar Muay Thai disiplininde 3’üncü ve Süleyman Ali KURT 75 Kg. büyük erkekler Grapling disiplininde ikinci 3’üncü oldular.
Federasyon Başkanı Niyazi DEMİREL yaptığı açıklamada, “Federasyon olarak spor alanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılması için büyük özveriyle çalışmaktayız ve her katıldığımız Uluslar Arası Şampiyonada ülkemize dereceler getirmekte ve bayrağımızı Uluslar Arası alanda dalgalandırmaktayız. Başarılarımızı devam ettirerek ülkemizi ve bayrağımızı daha iyi temsil edebilmemiz için yetkililerden Federasyonumuza ve Millilerimize maddi ve manevi desteklerinin devamını bekliyoruz” diyerek, bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen başta sporcu ve antrenörleri olmak üzere herkese teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Ege, Slovenya Turu’nda Tecrübelendi Ege, Slovenya Turu’nda Tecrübelendi

Editör: Mehmet Kasimoglu