Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde rekor: 90 yıl sonra ilk kez gerçekleşti Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde rekor: 90 yıl sonra ilk kez gerçekleşti

AKSA Süper ligde play out hattının içine girmek istemeyen Çetinkaya ile ligde rahat konumda yer alan Doğan Türk Birliği arasındaki mücadeleyi 3-0 kazanan Çetinkaya rahat bir nefes aldı. Çetinkaya’yı galibiyete götüren golleri Ali Nazlıoğlu, Yasin ve Ernest attı. Çetinkaya’da Mustafa Atlar 35.dakikada, Doğan Türk Birliği’nde ise Tunahan Şencan 45+6.dakikada kırmızı kart gördüler.

Yer: Atatürk Stadı
Hakemler: Kerem Eran, Cenk Aras Özfuttu, Yusufcan Dönder
Çetinkaya: Kemal, Burak, Mustafa, Muammer, Cemal(78’Ahmetcan)M.Sakallı (55’Hascan) Yasin, Agit, Ernest, Ali, Batuhan(60’Aşkın)
Doğan Türk Birliği: Ozan, A.Sönmez(90+2’Efe)Selim(74’Ufuk)Arda(46’Quadrı Ibrahım) Kenan, Rifat(90+2’İsa)Tunahan, Vilmar, Ali, Koral(63’Güvenç)Farouk
Goller: 7’Ali Nazlıoğlu, 78’Yasin, 85’Ernest(Çetinkaya)
Kırmızı Kart:
36’Mustafa K.Atlar(Çetinkaya)45+6’Tunahan Şencan(DTB)

7.dakikada Çetinkaya’nın kazandığı serbest vuruşta topun başına Muammer geçti yaklaşık 25 metrelik mesafe enfes vurdu topa ve direkten dönen topu Ali Nazlıoğlu filelere göndererek skoru 1-0 yaptı.
9.dakikada Doğan Türk Birliği defansının arkasına atılan topa Yasin hareketlendi kaleci Ozan le karşı karşıya topu üstten dışarı gönderdi.
42.dakikada Arda Çetinkaya ceza alanı içinde topla buluştu istediği vuruşu yapamadı ve Kemal topu uzaklaştırdı.
63.dakikada gelişen Doğan Türk Birliği atağında soldan yapılan ortaya ön direkte Vilmar vurdu top yan kale direğinden döndü ve dönen topu nerdeyse gol çizgisinden Faurok dışarı attı.
72.dakikada gelişen Çetinkaya atağında Ernest defasın arkasına pasında Yasin sağ çaprazda Ozan ile karşı karşıya vuruşunda topu dışarı gönderdi.
74.dakikada bu kez Doğan Türk Birliği’nde Vilmar kaleci Kemal ile karşı karşıya kaldı vuruşu kötü olunca Ozan topu bloke etti.
78.dakikada gelişen Çetinkaya atağında Ernest harika bir pas çıkardı Yasin’e ve bu futbolcu önce Faoruk2tan sıyrıldı önünü açtı vuruşunu yaptı ve topu ağlara gönderdi 2-0.
85.dakikada ani gelişen Çetinkaya atağında Yasin topla buluştu önünü boşalttı ve pasını Ernest’e aktarınca bu oyuncuda topu ağlara göndermekte zorlanmadı 3-0.

Editör: Mehmet Kasimoglu