Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, İngiltere’nin Londra şehrinde, U.K. Pro Tenis Turnuvasında, ikinci kez şampiyon oldu.

Dünyayı Saran Padel Kıbrıs’ta Başlıyor Dünyayı Saran Padel Kıbrıs’ta Başlıyor

Final maçında Slokavak rakibi Stresnakovaile’yi 2-0 yenen Eliz Maloney birinciliği kazandı
Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, İngiltere’nin Londra şehrinde, U.K. Pro Tenis Turnuvasında, ikinci kez şampiyon oldu.
Eliz, ilk iki maçını İngiliz oyunculara karşı oynadı. Eliz, ilk maçında Anna Popescu’yu 6-2 ve 6-0, ikinci turda ise Summer Yardley’i 6-0 ve 6-1’lik çok rahat skorlarla yenerek çeyrek final oynama hakkını kazandı. 
Çeyrek finalde Estonyalı iyi oyuncu Elena Malygina ile karşılaşan Eliz, ilk seti 3-6 kaybetse de,  ikinci seti 6-4 ve 10-8’lık bir maç tie-break ile alarak maçı kazandı. Yarı finalde İngilizlerin iyi bir oyuncusu olan Sarah BethGrey ile karşılaşan Eliz, Eliz 5-0 önde iken oyunu bırakması sonucu, ismini finale yazdıran taraf oldu. Finalde kendisini daha önce karşılaştıkları maçlarda iki kez yenen Slovakyalı Katarina Stresnakovaile karşılaşan Eliz, bu kez inanılmaz bir oyun çıkararak,  rakibine hiç şans vermeden 6-1 ve 6-2’lik bir skorla alarak turnuvanın şampiyonu oldu.
Devletten destek almıyorum
Turnuvanın sonunda Eliz çalışmalarının iyi gittiğini ve bugün aldığı bu başarıdan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Fakat devletimizden hiçbir destek almadığını ve bu ekonomik krizde ayakta kalmakta ve turnuvalara katılmakta zorlandığını da sözlerine ekledi.