Trafik kazasında ağır yaralanan Demirel yaşam mücadelesini kaybetti Trafik kazasında ağır yaralanan Demirel yaşam mücadelesini kaybetti

(Kamalı Haber) - Ercan Havalimanında ele geçirilen 13 kilo uyuşturucuyla ilgili tutuklanan M.B., Z.B. ve O.S. yeniden  mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Fezile Kesat mahkemede olguları aktardı. Polis, 28 Nisan 2024 tarihinde saat 09.00’da Ercan Havalimanında M.B.’nın valizinde Gümrük ve Rüsumat Dairesi görevlileri tarafından yapılan kontrolde, yarım kiloluk paketler halinde 26 pakette 13 kilogram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis, Baalwan’nın ifadesinde uyuşturucu maddeyi Tayvan’dan siyahi bir şahıstan aldığını, KKTC’ye ismini bilmediği bir şahsa teslim edeceğini söylediğini, bu iş karşılığında ise valizi teslim edince 5 bin euro alacağını itiraf ettiğini açıkladı. Polis, yapılan soruşturma sonucu M.B.’ın ülkeye gelmesi için uçak bileti alan, havaalanında taksi gönderen zanlı Bentaher’in ise 29 Nisan 2024 tarihinde saat 03.30 sıralarında Akyar Sınır Kapısından Güney Kıbrıs’a geçerken tespit edildiğini belirtti. Polis, zanlının yakalanacağını anladığı için telefonundaki tüm yazışmaları sildiğini, sim kartını ise imha ettiğini açıkladı. Polis, Bentaher’in ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini, Baalwan’ı tanımadığını ve ilgisi olmadığını öne sürdüğünü açıkladı. Polis, Baalwan’ın ifadesinde KKTC’de kalacağı yeri Bentaher’in ayarladığını, biletini aldığını söylediğini açıkladı. Polis, Baalwan’ın telefonunda yapılan incelemede Bentaher’le irtibatının tespit edildiğini, kalacağı yerin fotoğrafını attığını gördüklerini açıkladı.Polis memuru, yaptıkları araştırmalar sonucu Bentaher’in Akyar Sınır Kapısına götürmek için taksi tuttuğu belirlenen O.S.’nın da tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının Bentaher’in sınır kapısında tutuklanması üzerine Güney Kıbrıs’a gitmekten vazgeçtiğini açıkladı.  Zanlının 29 Nisan akşamı Gazimağusa’daki evinde tespit edilerek, tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada bir gram hintkeneviri ele geçirildiğini açıkladı. Polis, tutuklanan zanlının telefonunda inceleme yapılmak istendiğini ancak şifreyi polise vermediğini belirtti. Polis memuru soruşturmanın devamı için telefon kayıtlarının önem arz ettiğini ancak Bentaher’in telefonunu sıfırladığını, Süleymanoğulları’nın ise şifresini vermeyerek, telefonunun bozulduğunu öne sürdüğünü açıkladı.
Polis memuru Fezile Kesat, Mağusa’da birçok kamera görüntüsünün incelendiği ve 8 kişiden ifade alındığını anlattı. Polis, zanlı 2 ve zanlı 3’ün cep telefonlarının şifrelerinin henüz açılamadığı ve GSM operatörlerinden gelecek raporun beklendiğini söyledi. Polis, Zanlı Behtaher’in kiraladığı aracın arandığını ve suç ortakları tarafından kullanılma ihtimali olduğunu anlattı. Polis, zanlılar M.B. ve Z.B.’in Whatssapp görüşmeleri inceleneceğini belirterek soruşturma amaçlı zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların soruşturma maksaltı 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Editör: Mehmet Kasimoglu