Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda oynanan AKSA Süper Lig karşılaşmasında Yonpaş Dumlupınar ile Türk Ocağı kozlarını paylaştı.

Darts 1.Ligi’nde Gönyeli Lider Darts 1.Ligi’nde Gönyeli Lider

Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda oynanan AKSA Süper Lig karşılaşmasında Yonpaş Dumlupınar ile Türk Ocağı kozlarını paylaştı. Maçın 73.dakikasında Weston’un attığı golle maçı 1-0 kazanan Yonpaş Dumlupınar 3 puanın sahibi oldu. Yonpaş Dumlupınar puanını 17 yaparken, T.Ocağı 6 puanda kaldı.
Stat: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı 
Hakemler: Utku Hamamcıoğlu, İsmail Egeli, Özal Çağlayan 
Yonpaş Dumlupınar: Türkkan, Emre, Mehmet Gürbıyık, Olcay, Rıfat, Tahsin, Berke, Osman, (70’ Ola), Berk, Mert, (70’ İbrahim Köse), Weston 
TOL: Hüseyin, Yunus Emre, Ertaç, Bilal, Polat, (54’ Mahmut), Turgut, Burak, Berke, Doğukan, Sassi, Ümit, (80’ İlker İnceler) 
Goller: 73’ Weston (Yonpaş Dumlupınar) 
Temposu çok yüksek olmayan karşılaşmada her iki kalede de gol pozisyonları vardı. Özellikle Yonpaş Dumlupınar’da net pozisyonlarda kaçırılan goller saç baş yoldururken az ama etkili çıkan Türk Ocağı da 2 net pozisyonda golü bulamadı. 73. dakikada maçın en iyilerinden Weston’un serbest vuruştan attığı mükemmel gol maçın skorunu belirleyen gol oldu. Yonpaş Dumlupınar bu galibiyetle puanını 17’ye çıkarıp 5. sırada yer bulurken Türk Ocağı 6 puanla 11. sırada kaldı. Maçtan notlar... 11’ Ani gelişen Dumlupınar atağında Osman sol çaprazda karşı karşıya topu üstten auta attı. 23’ Gelişen Yonpaş Dumlupınar atağında Mert bir anda kaleci Hüseyin ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunu kaleci Hüseyin çıkardı. 36’ Weston’un sağdan ortasında Osman, arka direkte bom boş topla buluştu. Sert vuruşu yandan auta çıktı. 40’ Weston’un kafa şutu savunmaya çarpıp Mert’e geldi. Bu futbolcunun rövaşata gol vuruşu önce savunmaya sonra kale direğine çarparak dışarıya çıktı. 51’ Dumlupınar atağında Berk sağ çaprazda karşı karşıya kaldı. Polat son anda ayak koyarak net bir golü önledi. Bu pozisyonda Polat sakatlanarak ambulansla hastahaneye kaldırıldı. 61’ Türk Ocağı’nda korneri Ertaç kullandı. Mahmut’un müsait pozisyonda kafa şutu direği sıyırarak auta çıktı. 73’ Oyuna yeni giren Ola’nın düşürüldüğü pozisyonda kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Weston, mükemmel bir vuruşla topu köşeden ağlara göndererek maçın skorunu ilan etti 1-0.