A2 Birinci Ligde Şampiyon  Miracle Değirmenlik A2 Birinci Ligde Şampiyon Miracle Değirmenlik

AKSA Süper Lig’de play-out’a kalmama mücadelesi veren iki takım, Alsancak Yeşilova ve Mesarya, kritik maçta karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-1 kazanan Yeşilova, kendisini oldukça avantajlı bir konuma taşırken, Mesarya sıkıntılı noktadan uzaklaşamadı. Alsancak Yeşilova’nın gollerini Mejdi ve Cemal(2) atarken, Mesarya’nın tek golünü Lukman attı.

Yer: Alsancak Mustafa Hidayet Çağlar Stadı
Hakemler: Evren Karademir, Mehmet Ekşici, Cenk Aras Özfuttu
Alsancak Yeşilova: Kemal, Vakkas(70’Hamis)Memduh, Mejdi, Billy Mehmet, Eyyüp, Burak(89’Yakup)Arda, Marcel(89’Hikmet)Jimmy, Cemal (80’Abdullah)
Mesarya: Ercan, Mert, Oğulcan, Mahmut (87’Umut)Abdullah, Okan, Ömer (57’ Erin), Ribeiro, Civan, Tacettin (57’ Lukman), Eren (65’ Emrehan)
Goller: 28’Mejdi, 52-75’Cemal Yaşınses(A.Yeşilova)70’Lukman(Mesarya)

Yeşilova maçta öne geçen taraf oldu. Dakikalar 28’i gösterdiğinde Mejdi Direniş yaptığı kafa vuruşu ile topu Mesarya ağlarına gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.
Karşılaşmanın ilk devresi 1-0’lık skor ile tamamlandı. İkinci yarıda golü erken bulan taraf Yeşilova oldu ve 52’de Cemal Yaşınses’in kaydettiği golle farkı ikiye çıkardı.
Maçtan kopmayan Mesarya, 70’de yabancı oyuncusu Lukman’ın kafa golü ile skoru 2-1’e getirdi.
Mücadelede son sözü 75’de attığı golle Cemal Yaşınses söyledi ve Yeşilova zorlu maçı 3-1 kazandı.
Bu sonucun ardından A.Yeşilova puanını 36 yaparak play-out hattı ile 8 puanlık bir farka ulaştı. Mesarya ise 26 puanda kaldı.

Editör: Mehmet Kasimoglu