Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu,  Özel Eğitim Vakfı'nı (ÖZEV) ziyaret ederek, vakıf çalışanları ve öğrenciler ile görüştü.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ÖZEV Başkanı Ersin Gözay ile birlikte kurumu gezen Gardiyanoğlu, vakfın çalışmaları hakkında bilgi alarak, öğrenciler ile sohbet etti. Bakan Gardiyanoğlu’na ziyaretinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Serkan İlseven ile Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Alev Ecevit de eşlik etti.

Başbakan Üstel: "Çocuklarımız, vatanımızın ve milletimizin geleceğidir" Başbakan Üstel: "Çocuklarımız, vatanımızın ve milletimizin geleceğidir"

-Gardiyanoğlu: “Projelere katkı koymaya hazırız”
Vakfı ilk kez ziyaret ettiğini belirten Bakan Gardiyanoğlu, sosyal devlet anlayışıyla, özel gereksinimli bireylere destek olacak projelere katkı koymaya her zaman hazır olduklarını kaydetti.
Bakan Gardiyanoğlu, farklı gelişen bireylerin içinde bulunduğu koşulların iyileştirilmesi için iş birliğine her zaman açık olduğunu ifade etti.
ÖZEV tarafından hazırlanan 7/24 hizmet esaslı “Yaşam Destek Merkezi Projesi”nin hayata kazandırılmasının önemine işaret eden Sadık Gardiyanoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi ile hayata geçirilecek projelerle, özel gereksinimli bireylere sağlanan bakım desteğinin doğru ekip, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile daha da ileriye taşınabileceğini söyledi.
Bakanlığı süresince vakfa devam eden farklı gelişen bireylere destek olunması için elinden gelen gayreti göstereceğini vurgulayan Gardiyanoğlu, ÖZEV’in geliştirilmesine katkı koyan herkese çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Bakan Gardiyanoğlu’na, ÖZEV’de eğitim gören çocuklar tarafından yapılan el işi hediye edildi.

Editör: Mehmet Kasimoglu