Üstel, “Amacımız, Gençlerimize Daha Kaliteli Spor Ortamı Yaratmak” Üstel, “Amacımız, Gençlerimize Daha Kaliteli Spor Ortamı Yaratmak”

Northernland Kıbrıs Kupası Yarı Final ikinci maçında karşı karşıya geldi. Heyecan dolu karşılaşmayı son dakikalarda attığı 2 golle kazanan Göçmenköy, tarihinde ilk kez kupa finaline yükselme başarısı gösterdi. Lefkoşa’da oynanan ilk maçı son bölümlerde bulduğu 2 golle 2-1 kazanan Göçmenköy, rövanş maçında da golleri normal sürenin uzatma anlarında buldu.

Yer: Karşıyaka Şengül Törehan Stadı
Hakemler: Kerem Eran, Özal Çağlayan, Ahmet Genç
Karşıyaka: Erdoğan, İlker İnceler, İlker Tek(65’M.Göktaş)Sena, A.Hatay, Toykan (65’Ahmet Kara)Mustafa Süzgen(83’Aksel)Diatta, Azat(83’Behiç)Billy Michael, Sertan
Göçmenköy: Kıvanç, Bilal, Isaac, Bayram(63’Bekir)Reşit, Kadir(76’Mevlüt) İbrahim Çıdamlı, Debouto, Toure(90’Musa)Eray, Remzi
Goller: 90+2’Debouto, 90+6’Bekir Yıldız(Göçmenköy)

Maçın ilk yarısında iki takım adına da gole yaklaşılan pozisyonlar oldu. Sertan’ın karşı karşıya vuruşunda Kıvanç gole izin vermezken, Göçmenköy’den Toure’nin şutunda ve Remzi’nin kafa vuruşunda top direkten geri geldi. Beraberliğin Göçmenköy’ü finalist yapacağı mücadelede Karşıyaka’nın ikinci yarıdaki gol girişimleri de netice vermedi ve Lefkoşa ekibi uzatma bölümlerinde iki gol birden bularak maçtan galip ayrıldı. 90+2’de Quentin Debouto yaptığı vuruş ile takımını 1-0 öne geçirdi. 90+6’da ise son haftaların formda oyuncusu Bekir Yıldız sahne aldı ve farkı 2’ye çıkaran golü Karşıyaka ağlarına gönderdi.

Editör: Mehmet Kasimoglu