Aksa Birinci Ligi’nde zirve mücadelesi veren Gönyeli, Mormenekşe ile Mormenekşe’nin cezası nedeniyle Gaziköy’de karşılaştı. Maçtan 3-2 galip ayrılan Gönyeli çıkma yolunda çok kritik 3 puanın sahibi oldu.

Stad: Paşaköy Hasan Onalt Stadı
Hakemler: Mustafa Öztugay, Halil Erdem Canaloğlu, Ahmet Genç
Mormenekşe: Ozan, Ertan, Yasin, İzzet, Tugay, Gökay, Aykut, Justice, Sertan, Şaban, Cenker
Gönyeli: Ali, Ahmet Can, Mehmet, İbrahim, Kahraman, Ömer, Ahmer Eser, Metin, Cevdet, İlyas
Goller: 53’Şaban, 58’Justice(Mormenekşe)50’İlyas, 70’Malik, 85’Cemre (Gönyeli)

Forest Süper Lige Veda Etti (1-0) Forest Süper Lige Veda Etti (1-0)

50. dakikada gelişen Gönyeli atağında sahada sakatlık geçiren Mormenekşe oyuncusuna rağmen oyun durmadı ve İlyas Yılmaz'ın kaydettiği gol ile Gönyeli deplasmanda 1-0 öne geçti.
Bu gol sonrasında Gönyeli teknik direktörü Mustafa Piro oyuncularını yanına çağırarak santra vuruşundan sonra Mormenekşe’li futbolculara müdahale etmeme konusunda talimat verdi.
Gol sonrası santra vuruşuyla oyuna başlayan Mormenekşe oyuncularına Gönyeli futbolcuları büyük bir jest örneği göstererek hiç müdahalede bulunmadı ve Şaban Aksoy 53. dakikada beraberlik golünü kaydederek skora dengeyi getirdi ve maç 1-1 oldu.
58. dakikada gelişen Mormenekşe atağında Justice’in golü ile ev sahibi Mormenekşe 2-1 öne geçti.
70. dakikada konuk Gönyeli adına Malik topu filelere göndererek skora dengeyi getirdi ve skor 2-2 oldu.
85. dakikada Cemre Piro'nun golü ile Gönyeli deplasmanda 3-2 öne geçti.
Karşılaşmanın geri kalan dakikalarında başka gol olmadı ve Gönyeli Mormenekşe deplasmanından 3-2’lik skorla 3 puanı alarak haftayı galibiyetle kapadı.
Bu sonucun ardından Gönyeli puanını 48'e çıkararak Zirve mücadelesinden kopmazken mor Menekşe 29 puanda kaldı ve play out grubunun içerisinde kaldı

Editör: Mehmet Kasimoglu