Güney Kıbrıs’taki bir devlet hastanesinde, bir kez daha yaşlı bir hastaya yapılan kötü muamele gündem oldu.

Trump'ın tutuklanacağına yönelik açıklaması Washington'da tartışma çıkardı Trump'ın tutuklanacağına yönelik açıklaması Washington'da tartışma çıkardı

Güney Kıbrıs’taki bir devlet hastanesinde, bir kez daha yaşlı bir hastaya yapılan kötü muamele gündem oldu.
Fileleftheros gazetesi, 72 yaşındaki bir hastanın önceki gün beyin kanaması geçirmesi sonucu hastaneye kaldırılarak tedavisine başlandığını ve eşi, kendisini ziyarete gittiğinde, karısını belden aşağı çıplak olarak ve altını kirletmiş şekilde bulduğunu, ayrıca tedavi gördüğü bölümün oldukça kötü koktuğunu söylediğini yazdı.
Gazete, kadının kocasının durumu hemşirelere bildirdiğini, hemşirelerin de kadının temiz kıyafeti bulunmadığı için kıyafetini değiştiremediklerini söylediklerini, ancak kadının dolabında temiz kıyafetinin bulunduğunu kaydetti.
Bunun üzerine, kadının kızının hastaneye giderek annesini bu durumda bulup fotoğrafını çektiğini ve hemşirelere hesap sorduğunu belirten gazete, hemşirelerin cevap vermek yerine kızından hastaneden ayrılmasını, çünkü ziyaret saatinin geçtiğini söylediklerini yazdı.
Gazete, kadının kızının hastaneden ayrılmayı reddetmesi üzerine olay çıktığını ve polis çağrıldığını kaydederek, ailenin yazılı şikayette bulunduğunu belirtti.