Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adaylığını açıklayan  Reşat Kansoy, çeyrek asırlık Mahmut Özçınar yönetiminin artık değişmesi gerektiğini belirtti.
Şehrin genç ve dinamik bir başkan ile yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu kaydeden Kansoy, oluşturulacak olan Kent Konseyi ile bölgenin geleceğinin şekillendirileceğini belirtti.
Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Reşat Kansoy Kanal T’de “Yerel Yaşamdan Dikkatimizi Çekenler” programına katıldı, soruları yanıtladı.
“Vizyonum Güzelyurt’u değiştirmektir” diyen Kansoy,  Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı vizyonsuz olmakla itham etti. Kansoy,  “Merkezi hükümetin bir türlü dikkatini Güzelyurt’a çekemeyen bir yapı var. Hükümetler ve yerel yönetimler istişare ile hareket etmeli ama bu bizde yok” dedi.
“Kıbrıs’ın en uzun sahiline sahip Güzelyurt körfezinin Güzelyurt ile iletişimi olmadığını savunan Kansoy, Yayla’yı Alaçatı modeline çevirip ekonomik anlamda çağ atlatmak istediğini ifade etti.
Reşat Kansoy, Güzelyurt’un en önemli sorunlarının başında göç geldiğini belirterek, bunu yavaşlatmak için toplu konut projelerinin hayata geçmesi gerektiğine vurgu yaptı:
Kansoy, bölgenin gelişmesi için planlı bir şekilde nüfus artışının sağlanabilmesi gerektiğini söyledi ve bu konudaki fikirlerini ortaya koydu
Kansoy, “Kaldırımdan sinyalizasyonuna yatırımlar yapıp öğrencinin kente inmesini sağlayacağız” dedi.
25 Aralık gecesi itibarıyla şehrin yönetiminde “ban yaparım olur” mantığının son bulacağını, Güzelyurt ve bölgesinin yönetiminde başta muhtarlar, sivil toplum örgütleri, üniversitelerin temsilcisi ve bölge ileri gelenleri ile birlikte yöneteceklerini ifade eden Kansoy, yeni yapılar kuracaklarını  açıkladı
Neden bağımsız aday olduğu şeklindeki bir soruya, “Çünkü benim partim Güzelyurt’tur” diyen Kansoy, gönüllü grubuyla birlikte hareket ettiklerini ve muhteşem bir enerji yakaladıklarını söyledi.
Kansoy, “Yanımızda duran, baskılardan dolayı yanımızda duramayan ama gönlü bizimle olan sempatizanlarımıza minnet duyduğumu söylemek isterim” dedi. Kansoy  “Artık yetişir, değiştirin!” ifadesini kullandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu