Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin (KKKD) organize ettiği “2023 Kale Boya ROK Cup Karting Şampiyonası” sezon finali önceki akşam yapıldı.
Altı yarış olarak planlanan Kuzey Kıbrıs 2023 Kale Boya ROK Cup Karting Şampiyonası’nın son yarışları yine Cemsa Sporting Center’de gerçekleştirildi.
Önceki gün 08.00’den itibaren serbest antrenmanlar, teknik kontroller ve yarışçı bilgilendirme toplantısı yapılan organizasyon, akşamüzeri 16.00’da başladı ve  Resmi antrenmanlarla devam etti. Organizasyonda heyecan, 17.00’de start aldı. İlk ayak yarışları 18.10’da ve final ayağı yarışları 19.50’de başladı. Geneli 4-6 yaş arası minik sporcuların, Rookie Challenge gösterisi ise 19.20’de yapıldı.

Şampiyonlar belirlendi
Mini, Junior, Senior ve Master olmak üzere 4 kategoride yarışların yapıldığı Kuzey Kıbrıs 2023 Kale Boya ROK Cup Karting Şampiyonası final yarışları, Cemsa Sporting Center’de, 1400 metre uzunluğundaki RC1 kodlu pist şeklinde yapıldı.
Junior kategoride yarışan Hasan Halil Onalt ve Senior kategoride yarışan Halil Kahraman Kuzenler Sezon boyu gösterdikleri üstün performansı yarışta da sergileyerek yarışın birincileri oldular. Hasan Halil Onalt, sezon boyu yapılan 6 ayak yarışın tümünde birinci gelerek Junior Kategori şampiyonluğunu, Halil Kahraman ise geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Senior kategori şampiyonluğuna açık ara  puanlar alarak ilan ettiler.

Dum Dum, Ocağı Söndürdü..! (3-1) Dum Dum, Ocağı Söndürdü..! (3-1)

Derecelerin belirlenmesinin ardından ödül töreni yapılarak organizasyon sona erdi.