Girne’de alkollü kişi polisi darp etti... Kavga eden iki alkollü kişi tutuklandı Girne’de alkollü kişi polisi darp etti... Kavga eden iki alkollü kişi tutuklandı

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) eski Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hasgüler, teminatla serbest bırakılmasının ardından mahkeme önünde basın açıklaması yaptı.
Hasgüler, ülkede bir ayı aşkındır bir süredir bir üniversite üzerinden giden “diploma skandalı” yaşandığını söyledi.
Binlerce sahte diploma satıldığının görülmesi üzerine bu işten çıkış bileti arandığını belirten Hasgüler, “Bizi bu diploma skandalından çıkış bileti olarak kullandılar” dedi.
Hasgüler, insanlık onurunu inciten bu ithamların tamamını reddettiğini söyledi. Bu ülkede artık her şeyin çivisinin çıktığını belirten Hasgürler, “bizden önce eczacılar ve doktorlara, seçe seçe suçlamalar yapıldı. Muhalefet de seçe seçe muhalefet yapıyor.
Yargımız ve polisimiz de seçe seçe ithamlarda bulunuyor. Buna bakıldığında bizim de nereye gittiğimizi gösteriyor. Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun diploması hakkında ilgili üniversiteye gidebildiler mi? Gidemediler… Bunların sayısını bilmiyoruz. Çok sayıda üniversite bunu yapmış olabilir” diye konuştu.  
 

Editör: Mehmet Kasimoglu