Haspolat’ta öğrenci yurdunda, Küçük Kaymaklı’da  belediye kanalizasyon  hava çekme motoru sisteminde yangın çıktı.

Haspolat’ta öğrenci yurdunda, Küçük Kaymaklı’da  belediye kanalizasyon  hava çekme motoru sisteminde yangın çıktı.
Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, saat 12.30 sıralarında Haspolat'ta bulunan bir öğrenci yurdunun mutfak bölümünde, gaz kaçağından dolayı  yangın çıktı.
Yangında, ocak, aspiratör, mutfak dolapları, elektrik tesisatı ile muhtelif mutfak eşyaları yanarak, duvarlar ise islenmek suretiyle zarar gördü.
Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. 
Saat 15.45 sıralarında, Lefkoşa'da Küçük Kaymaklı Bölgesinde bulunan Lefkoşa  Türk Belediyesine ait kanalizasyon hava çekme motoru sisteminde muhtemelen kimyasal reaksiyon sonucu yangın meydana geldi. 
Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.  Çıkan yangın sonucu motor, 8 tonluk plastik depo ve depo içerisinde bulunan 6 ton karbon ve deponun plastik bağlantı boruları yanarak zarar gördü. 

Alkollü sürücü bariyerlere çarptı Alkollü sürücü bariyerlere çarptı

-Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu
Bugün saat 15.40 sıralarında,  Girne - Alsancak Çevre Yolunun üst geçidinde  Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu bir araçta yapılan aramada, bir adet tabanca,  tabancaya ait şarjör ve 4 adet canlı mermi ele geçirildi
Operasyon kapsamında araçta bulunan G.A. (E-58) ve A.D. (K-55) tutuklandı Soruşturma devam ediyor.