Tabiatın tarih boyunca belki de tek yanlışı erkek cinsine pazu vermesidir.
İnsanın evrim süreci içinde erkek cinsi pazu kaslarını beyin dokusuna tercih etmiştir.
Pazulu bir errkekk kendisini üstün zannetme korkunç yanlışına kaba kuvvetin önemli olduğuna inanmakla düşmüştür.
Çağının en ilerici fikirlerine sahip olanlardan İSA’yı çarmıha germek ancak ve yalnız akıl yarıştıramayacığını anlayınca kaba kuvvete baş vurulması ile izah edilebilir.
Yüz yıllar hatta bin yıllar önce bir başka akıllı vicdanlı insan olan Spartaküs’ü de, ellerindeki her türlü devlet imkânına karşın akıl ve bilgi yolu ile alt edemeyeceğini anlayan aynı Romalıların çarmıha germiş olması da aynı akılsızlığın ve aynı kaba kuvvetin sonucudur.
Yoktur tarih boyunca ANAERKİL bir yönetim biçemi yoktur olmamıştır. Olmamıştır çünkü tarih boyunca yönetimler hep ama hep kaba kuvvete yaslanmıştır.
Ve fakat gelin görün ki errkekkler için korkunç ve doğal bir kopmleks söz konusudur kadın cinsine karşı.
Her errkekk bir kadın tarafından doğrulmuştur ve devamla soyunu ancak ve yalnız bir kadın ile sürdürebilir.
İşte errkekklerin kendilerini kadınlardan üstün görmelerinin ikinci ve yine zavallı nedeni de budur.
Başa çıkamayacağı, tartışamayacağı bir fikrin bir kadın tarafından dile getirilmesi karşısında errkekklerin yapabileceği ve bu gün bile çokça yaptığı şey kaba kuvvetine pazusuna baş vurmak olmuştur ve daha da olacaktır.
Çok uzatmadan yazayım insan ırkında cinsler arasında eşitlik aramayın boşuna.
Aramayın çünkü kadın cinsi tartışmasız bir şekilde üstündür ve bu o kadar doğaldır ki bin yıllar boyunca kadınlar biz erkeklerden üstünüz diye palavra atma böbürlenme ihtiyacını hiç hissetmemişlerdir.
Doğaldır kadının erkekten üstün olduğu ve doğal değil ama toplumsal ve normaldir errkkekklerin üstünlük taslamaları ve bunu önemsemeleri.
Bütün krallar errkkekk değil mi. Cleopatra demeyin sakın, onun sözüm ona tarihsel önemi bilmem hangi Roma imparatorunun karısı sevgilisi olmasından kaynaklıdır.
Ve bilin ünlü heykelci Rodin’in hayran kaldığınız pek çok heykeli adı unutturulan eşi tarafından tasarlanmış ve hatta yapılmıştır.
Bir kere daha uzatmayayım diyerek sözü Neşet Ertaş’a bırakayım ‘‘ kadınlar insandır ’’ der Ertaş Usta ve ekler ‘‘ kadınlar insandır ve erkekler insanoğlu ’’
İnsanoğlu olmak için her insanın bir anneye ihtiyacı var.
Ve son on yıllarda emperyal kültür bombardımanının anneliği küçümsemesi boşuna değildir.
Emperyalizm errkkekk oğlu errkekktir çünkü.
VE ANNELİK CANLILARIN EN MUHTEŞEM EN GÖRKEMLİ ÖZELLİĞİDİR VE YALNIZCA KADINLARA MAHSUSTUR