Girne’deki bir otel odasından kredi kartları ile nakit para çalınmasında zanlı olarak görülerek tutuklanan kişinin muhaceret kontrolünde ikamet izinsiz olarak ülkede kaldığı tespit edildi.
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 17-18 Ağustos 2023 tarihleri arasında, Girne’deki bir otel odasında kalan bir şahsa ait kredi kartları ile 10 bin ABD doları nakit para çalındı ve kredi kartlarından toplam 26 bin 262 Stg harcama yapıldığı tespit edildi.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen B.A.H.(E-62) tespit edilerek tutuklandı. Zanlının muhaceret kontrolünde ülkede ikamet izinsiz olarak bulunduğu anlaşıldı.

Boğazköy'de motosiklet çift kabin araca çarptı… Girne'de alkollü sürücü refüje çarparak takla attı Boğazköy'de motosiklet çift kabin araca çarptı… Girne'de alkollü sürücü refüje çarparak takla attı

- Çaldığı aracı hurdacıya satan kişi tutuklandı
Lefkoşa’da park halindeki salon aracı çalarak hurdacıya satan kişi tutuklandı.
Polis Basın Subaylığı’nın basın bültenine göre, 15 Şubat’ta Lefkoşa’da park halindeki salon aracı alıp kullandıktan sonra Haspolat’taki bir hurdacıya satarak 5 bin TL para temin eden Ö.Z. (E-38), tespit edilerek tutuklandı.

-Düşürülen cüzdanı çaldığı tespit edilen kişi de tutuklandı
Öte yandan, Ocak ayında, Gönyeli’de bir işletmeye ait araç park yerinde düşürülen ve içinde 1,200 TL nakit para bulunan cüzdanın çalınması ile ilgili yürütülen soruşturmada M.P. (E-22) zanlı olarak tutuklandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu