Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kazanan Türkiye'dir, kazanan demokrasimizdir Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kazanan Türkiye'dir, kazanan demokrasimizdir

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın AB içerisinde Rum yönetimine, Kıbrıs sorunu da dâhil bütün alanlarda tam destek vereceğini açıkladı.
Rum radyosuna göre Fransa’ya giden Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis bugün öğle saatlerinde Elysse Sarayı’nda Macron ile bir araya geldi.  İkili çalışma yemeğine geçmeden önce ortak basın toplantısı düzenledi.
Emmanuel Macron ülkesinin, Güney Kıbrıs ile arasındaki savunma alanı başta olmak üzere çok boyutlu ilişkilerine dikkat çekti. Fransa’nın, Güney Kıbrıs da dâhil AB ülkelerinin sorunu olan mülteciler meselesinin çözüm çabalarına elinden gelen katkıda bulunacağını söyledi.
Nikos Hristodulidis ise Fransa ile ikili ilişkilerinin, enerji, savunma ve güvenlik alanlarındaki işbirliklerinin “stratejik önemine” vurgu yaptı.
Hristodulidis, Fransa’nın, AB üyesi ve BM Güvenlik Konseyi daimi üyesi olarak Brüksel’in Kıbrıs sorununun çözüm prosedürüne daha aktif katılmasında belirleyici rol oynayabileceğini söyledi.
Rum Yönetimi Başkanı yarın da TOTAL şirketi üst düzey yetkilileri ile bir araya gelecek.