Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından tarihte ilk kez organize edilen Puma Ayten Berkalp Kadınlar Kıbrıs Kupası'nda final karşılaşması 2 Eylül Cuma akşamı Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanacak.

Töre: “İnşallah bize ve gençlerimize ambargo ve izolasyon yapanlar bir gün bundan utanacak ve vazgeçecekler” Töre: “İnşallah bize ve gençlerimize ambargo ve izolasyon yapanlar bir gün bundan utanacak ve vazgeçecekler”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından tarihte ilk kez organize edilen Puma Ayten Berkalp Kadınlar Kıbrıs Kupası'nda final karşılaşması 2 Eylül Cuma akşamı Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanacak. Önemli mücadele öncesinde spor servisi, her iki takım antrenörleri ve kaptanlarına ulaşarak nabız yokladı.
Kanan; “Tarihi finale herkesi bekliyoruz”
Cuma akşamı Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda China Bazaar Gençlik Gücü ile Küçük Kaymaklı arasında oynanacak olan Ayten Berkalp Kıbrıs Kupası için görüşlerini aktaran KTFF Kadın Futbol Sorumlusu Simay Kanan, çok özel bir geceye tanıklık edeceklerini söyledi. “Tarihi bir gece yaşayacağız” diyen Kanan, “Çok güzel bir sürecin içerisindeyiz. Kadın futbolunu yeniden ülkemizde hayata geçirdik. Ligimiz devam ediyor. Tarihte olmayan Kıbrıs Kupası’nı da Ayten Berkalp adında oynatıyor olmamız bizleri gururlandırıyor ve heyecanlandırıyor. Bu finalin önemi çok büyük çünkü tarihte daha önce hiç oynatılmadı. Çekişmeli ve heyecanlı bir maç olacağını düşünüyorum. Ana sponsorumuz Puma’nın yetkilileri de finali canlı izleyecek. Böylesine zorlu bir dönemde bizlere çok fazla destek oldular. Tüm yetkilere de teşekkür ederim. Dostluğun ön planda olduğu bir final diliyorum. Hak eden kazansın” şeklinde konuştu.
Dayı; “Stada gelenlere kadınların futbol oynadığını göstermek istiyoruz”
China Bazaar Gençlik Gücü Antrenörü Mine Dayı, final öncesi spor servisine konuştu. “İlki başarmak istiyoruz” diyerek sözlerine başlayan Dayı, “Öncelikle ilk kez düzenlenen Kıbrıs Kupası’nda finale kaldığımız için takım olarak çok heyecanlıyız. Takımımız daha yeni kuruldu. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Çok tecrübeli, en eski kadın antrenörlerden biriyle finale kaldığım için ayrıca mutluluk yaşıyorum. Amacımız öncelikle taraftarlara kadınların futbol oynadığını bir kez daha göstermek ve onlara güzel bir futbol sergilemektir. Tabii ki kupayı kaldırmayı istiyoruz. Bunun için hazırlandık. Dostluk çerçevesinde güzel bir final geçirmeyi diliyoruz” ifadelerini kullandı.
Mutsuzlar; “GG favori ancak maç 90 dakika”
Küçük Kaymaklı Kadın Futbol Takımı Antrenörü Önder Mutsuzlar, zorlu final müsabakası öncesi görüşlerini spor servisine aktardı. “Böylesine tarihi bir gecede yer alacağımızdan dolayı oyuncularımla gurur duyuyorum” diyen Mutsuzlar, “İlk kez düzenlenen Kıbrıs Kupası’nda sahada olacağız. Heyecanlıyız. Gençlik Gücü gibi biz de Küçük Kaymaklı olarak kupayı müzemize götürmek istiyoruz. Gençlik Gücü bize oranla favori gösteriliyor ama maç 90 dakika. Hak edenin kazanacağı bir karşılaşma olmasını diliyorum” dedi.
Okur; “Kupayı müzemize götürmek istiyoruz”
China Bazaar Gençlik Gücü Takım kaptanı Sevim Okur, “Öncelikle takım olarak çok heyecanlıyız. İlk kez düzenlenen Kıbrıs Kupası’nı müzemize götürmek istiyoruz. Hak edenin kazanacağı bir maç olmasını diliyorum. Dostluk içerisinde geçmesini istiyoruz. Küçük Kaymaklı’ya da başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
Ebru; “Tarihi gecede tarih yazmak istiyoruz”
Kıbrıs Kupası’na katılmaktan dolayı çok gururluyuz. İlk kez yapılan böylesine tarihi bir kupada final oynamak bizleri ayrıca mutlu ediyor. Zor bir maç olacağını düşünüyorum. Çok heyecanlıyız. Her iki takım oyuncuları da kupayı kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Hak edenin kazanacağı bir maç olsun” dedi.


NECMİ USAL