Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi mezuniyet töreni yapıldı Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi mezuniyet töreni yapıldı

Türkiye’de İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü'nün, KKTC’nin Pile-Yiğitler yolu yapımına müdahalesine ilişkin, "İYİ Parti olarak bu haksızlık ve hukuksuzluğun karşısındayız ve elbette Kuzey Kıbrıs Türk halkının yanındayız." ifadesini kullandı.
Zorlu, yazılı açıklamasında, KKTC'nin Pile köyü sakinlerinin KKTC'ye ulaşımı amacıyla 17 Ağustos'ta başladığı yol yapım çalışmalarının BM Barış Gücü askerilerince engellenmek istendiğini anımsattı.
"İYİ Parti olarak bu haksızlık ve hukuksuzluğun karşısındayız ve elbette Kuzey Kıbrıs Türk halkının yanındayız." ifadesini kullanan Zorlu, şunları kaydetti:
"Az önce Sayın Genel Başkanımız adına KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar'ı da arayarak partimizin bu kararlılığını kendilerine ilettik çünkü çoğunluğu Türk olan Pile köyü, Türk tarafına göre ara bölgede, BM'ye göre ise tampon bölgede yer almaktadır. Rum olanlar da güneye geçip ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığımızın da BM nezdinde girişimleri derhal yaparak gerekli tavrı ortaya koyması çağrısında bulunuyoruz."