Ülkemiz turizminin gözde bölgelerinden Girne – Karaoğlanoğlu’nda yaşayan bölge halkı zamansız ve rahatsız edici müzikten dolayı huzursuz olduklarını ve yetkililerin konuya çözüm bulmaları için girişim yapmaları gerektiğini söylüyor.
Karaoğlanoğlu sakinleri Kaya Palazzo Otel’in dış mekanda yüksek sesle günün her saatinde yaptığı müzikten rahatsız olduklarını ve aylardır konuyla ilgili Çevre Dairesi ile yapılan görüşmelere rağmen sonuç alamadıklarına dikkat çekerek yetkililerden birkez daha yardım istediler.
Aylardır Karaoğlanoğlu bölgesinde faaliyet gösteren Kaya Palazzo isimli otel işletmesinin dış mekanda kurduğu ses sistemi ile günün hemen hemen her saatinde müzik yayını yapıldığına dikkat çeken bölge sakinleri defalarca gerek otel yönetimi ile gerekse çevre dairesi ile görüşmeler yaptıklarını ancak bir türlü sonuç alınamadığını dile getirirken, ses sisteminin teknik olarak iyileştirilebileceğini fakat bunun ısrarla yapılmadığını ve hoparlör alt yapısının evlere ses gitmeyecek şekilde neden düzenlenmediğine anlam veremediklerini belirttiler.

“SABAH, ÖĞLEN, AKŞAM”
Bölge sakinleri sabah saatlerinde deniz kenarında başlayan müziğin müşteri olsun veya olmasın günün her saatinde devam ettiğini ve ses sisteminin evlere dönük bir şekilde kullanıldığına dikkat çekerken, bunun profesyonel uygulamalarla iyileştirilebileceğini, Çevre Dairesi’nin bu konuda devreye girip otel yönetimi ile bu konuyu çözmesi gerektiğini berlirtirken, gazetemize yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:  “Herkesin işine saygımız var. Turizm sektörüne de saygımız var. Elbette işlerini yapacaklar. Ancak bölge halkını rahatsız etmeyecek ses sistemi kurmak mümkünken bunu ısrarla konserlerde kullanılan ses sistemleri ile yapmaları kabul edilemez. Bizim huzurumuz kalmadı. Sabah, öğlen, akşam müşteri var yok disco müzükleri sürekli çalıyor”

Vintage & Antika Pazarının üçüncüsü düzenlendi Vintage & Antika Pazarının üçüncüsü düzenlendi

ÇEVRE DAİRESİ
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Çevre Dairesi yetkilileri ise bölge halkından gelen şikayetleri değerlendirdiklerini ve söz konusu bölgede ses ölçümlerinin yapıldığını belirtirken, konunun otel yönetimi ile de görüşülerek çözüme varılabileceğini belirttiler.
Ses ölçümlerinin yasal seviyede olduğuna dikkat çeken Çevre Dairesi yetkilileri bölge halkının rahatsızlığının giderilmesi için girişimler yapılacağını ve ses sisteminde yapılabilecek iyileştirmelerle çözüm bulunabileceğinin altını çizdiler.